Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Lutzen & Budziszyn - błędy edytorskie
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki o tematyce militarnej > Wydawnictwo NapoleonV
FB1
Witam,

jak zapewne zdążyli się zorientować czytelnicy w/w pozycji Wydawnictwo NV, zaliczyło po raz kolejny niestety, sporą wtopę edytorską - mianowicie trzecia mapka taktyczna (ss. 80-81, druga faza bitwy pod Bautzen) jest błędnie nadrukowana. Podpisy są prawidłowe, natomiast sama mapka (w całości, z naniesionymi jednostkami) przedstawia bitwę pod Lutzen (ss. 44-45).

Oczywiście porównałem z oryginalnym wydaniem Ospreya i szlag mnie trafił. To już drugi tak duży błąd edytorski (drukarski??), który zauważyłem. Poprzednio były to błędy w Lewes i Evesham, czyli nieprzetłumaczony opis map. Wysoki załączył wówczas w odpowiednim wątku pliki pdf z przetłumaczonymi mapami, za co mu podziękowałem. Doceniam b. duży wkład Wydawnictwa NV w rozwój rynku książki historycznej w Polsce, ale teraz to już jest żart. Brak mi słów normalnie, jak można było puścić takie coś do klientów? Od razu zaznaczam, że tym razem pdf z prawidłową mapką sprawy, przynajmniej u mnie, nie załatwi. W przypadku Lewes zwróciłem się przez FB do Wydawnictwa z pytaniem o możliwość wymiany egzemplarza na prawidłowy, otrzymałem odpowiedź że dodruku nie będzie, co w sumie jestem w stanie zrozumieć, choć uderza to w klientów posiadających wadliwe egzemplarze. Jęz. angielski nie sprawia mi większych problemów, jak zapewne przeważającej większości czytelników tej książki, więc pogodziłem się z tym.

O takich pryszczach, jak wyblakłe niektóre zdjęcia i ilustracje (wady pojawiające się w niejednym Ospreyu NV), lekko rozjeżdżająca się lub wyblakła czcionka (przede wszystkim na mapkach strategicznych) nawet nie wspominam.

Z tego co pamiętam, to Lutzen & Bautzen wygrało jakiś czas temu plebiscyt czytelników NV na FB, a tu taki klops mówiąc delikatnie. No i co teraz będzie, zapytam górnolotnie?
ConradP
Nie wiem, jak to możliwe z czysto technicznego punktu widzenia, ale w moim egzemplarzu jest wszystko OK. Na str. 80-81 jest bitwa pod Budziszynem. Wygląda, że masz wadliwy egzemplarz do wymiany, a Wydawnictwo chyba musi sobie pogadać z drukarnią...
FB1
Dzięki serdecznie za odpowiedź. Tak jak pisałem, u mnie są podpisy z drugiej fazy bitwy pod Budziszynem (przetłumaczone i naniesione na stronach jak w oryginale Ospreya), ale mapka jest powielona ze starcia pod Lutzen. Pierwsza mapka Budziszyna (ss. 68-69) jest ok. Czy też masz wrażenie, przede wszystkim w porównaniu ze zdecydowaną większością innych Osprey'ów wydanych przez NV, że jest coś nie tak z czcionką użytą w książce (dość wyblakła, minimalnie przesunięcia)?
ConradP
Nie, nie mam takiego wrażenia odnośnie czcionki. Wygląda, że naprawdę trafiłeś pechowo. Ale myślę, że Wydawca bez problemu wymieni egzemplarz.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org