Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Sugestie książek dla 6-latka
historycy.org > Forum > Pomoc > Pomoc ogólnie
Daimonion
Zacząłem ostatnio czytać mojemu 6-letniemu synowi wspomnienia barona von Richthofena, które - co ciekawe - stały się pierwszą książką, którą z zaciekawieniem i bez nacisku z mojej strony słucha. Czy znacie może inne tytuły, które mogłby być dla niego odpowiednie (wojna bardzo wskazana, ale bez zbytniego naturalizmu, no i nie chcę czytać mu wspomnień takich postaci jak np. Goebells. Wole takich "rycerzy" jak Czerwony Baron)
Gajusz Mariusz TW
U mnie to był cykl o Tomku Szklarskiego. smile.gif
kontousuniete170817
Nie no pewnie, nie ma co męczyć Goebbelsem młodego gdy można po tomiku dzieł wszystkich Uljanowa.

.
.
Jeżeli ma być historycznie to polecam lektury Walerego Przyborowskiego, powstańca roku 1863, który w swoim dorobku pozostawił szereg powieści dla młodzieży... Reduta Woli, Olszynka Grochowska, Racławice, Chrobry, Grunwald, Płowce.. wszystkie zostały napisane z zachowaniem historycznego kontekstu - o co może być trudno np. po lekturze wspomnień barona von Richthofena, do tego wydane zostały przez oficynę RYTM i są do kupienia za grosze w składach taniej książki.

Oprócz powyższego, tak jak Gajusz napisał: wszystko co Szklarskiego.
Gajusz Mariusz TW
Mogę także zasugerować Powieści piastowskie Karola Bunscha, od Dzikowego skarbu.
Net_Skater

w 1959 r. wyszla dwutomowa ksiazka pt. "Przez stulecia" - zbior krotkich opowiesci z historii Polski. Niewielka czesc zbioru jest "politycznie nieaktualna" ale reszta wyglada idealnie dla 6-latka.
Mooooze w antykwariacie ...
Jesli nie w antykwariacie - to prosze o PM.
ChochlikTW
QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 20/08/2016, 18:39)
U mnie to był cykl o Tomku Szklarskiego.  smile.gif
*


Ja zaczytywałem się także w cyklu "Złoto gór czarnych" smile.gif


Gajusz Mariusz TW
QUOTE(ChochlikTW @ 21/08/2016, 17:36)
Ja zaczytywałem się także w cyklu "Złoto gór czarnych" smile.gif


O to to! smile.gif W odróżnieniu od "Tomków" miałem tylko jedną część ale od czego byli koledzy!
master86
Jak chodziłem do podstawówki, to dostałem od rodziców książkę "Ilustrowane dzieje Polski", autorzy: Banaszak, Biber i Leszczyński (Poznań 1997). Może jest jakieś nowsze wydanie?

Znalazłem też coś takiego: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=8395
ale nie wiem, jak to wygląda w środku. No i jest dość grube (800 s.)

Jest też takie wydawnictwo ewidentnie dla dzieci: Rosik, Wiszewski, "Poczet polskich królów i książąt".

Ja miałem coś podobnego do tego (jeśli to nie to samo): https://edugaleria.pl/oferta/poczet-wladcow..._campaign=ceneo
Daimonion
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Na pewno będę miał sporo do wyboru, gdy skończymy Barona:-) (Co do Szklarskiego, to starsza siostra mówi, że to "durne", a więc bratu powinno się podobać)

Mam też "Historię Polski dla Piotrka" ale tego Mały nie chce słuchać...
Daimonion
A czy znacie może coś, co w stylu (i treści) odpowiednich dla 6-latka opowiada historię Napoleona. Syn kocha intro do Napoleon Total War - https://www.youtube.com/watch?v=SdWV7_W_Nuc - i po Richthofenie chciałby czytać, coś co nieco bardziej szczegółowo opowie to samo.
Danielp
QUOTE(Daimonion @ 20/08/2016, 16:58)
Zacząłem ostatnio czytać mojemu 6-letniemu synowi wspomnienia barona von Richthofena, które - co ciekawe - stały się pierwszą książką, którą z zaciekawieniem i bez nacisku z mojej strony słucha. Czy znacie może inne tytuły, które mogłby być dla niego odpowiednie (wojna bardzo wskazana, ale bez zbytniego naturalizmu, no i nie chcę czytać mu wspomnień takich postaci jak np. Goebells. Wole takich "rycerzy" jak Czerwony Baron)
*


Łukasz Wierzbicki "Dziadek i niedźwiadek" czyli opowieść o misiu Wojtku w II Korpusie gen Andersa
emigrant
QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 21/08/2016, 13:57)
Mogę także zasugerować Powieści piastowskie Karola Bunscha, od Dzikowego skarbu.
*


To nie jest dla sześciolatka.
Hogar
Ja bym polecił:
"Janek. Historia małego powstańca" do pobrania ze strony:
http://masz-wybor.com.pl/gry-ksiazkowe/

Unikalna możliwość podejmowania decyzji przez czytelnika, przy czym jest ona skierowana do młodzieży szkolnej,
Fakt, że dla 6-latka opisy mogą zbyt wyraziste, ale jak trochę podrośnie to polecam smile.gif
Daimonion
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. A czy znalazłoby się coś - syn na pewno by się bardzo ucieszył - o Napoleonie? (nie musi być tak specjalnie dla dzieci, byle nie było ewidentnie nieodpowiednie)
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org