Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Likwidacja/usunięcie konta
historycy.org > Forum > Pałac Qltury i Nauki
Dawid_G
Czy jest temat w którym są podane powody dla których dane konto zostało usunięte ?

Nie potrafie znależć.

szapur II
To sami zainteresowani użytkownicy zwracają się do administracji o usunięcie konta, więc nie ma specjalnie sensu zakładać na ten temat tematów.
Dawid_G
QUOTE(szapur II @ 24/08/2014, 19:34)
To sami zainteresowani użytkownicy zwracają się do administracji o usunięcie konta, więc nie ma specjalnie sensu zakładać na ten temat tematów.
*



No chyba że tak. Ja myślałem że to za kare smile.gif

wysoki
QUOTE(dawid2009 @ 24/08/2014, 22:38)
QUOTE(szapur II @ 24/08/2014, 19:34)
To sami zainteresowani użytkownicy zwracają się do administracji o usunięcie konta, więc nie ma specjalnie sensu zakładać na ten temat tematów.
*



No chyba że tak. Ja myślałem że to za kare smile.gif
*


Nie, jeśli ktoś zostaje zbanowany to jego konto jak najbardziej zostaje, co najwyżej usuwamy jego posty. Natomiast usunąć konto może tylko i wyłącznie Administracja i robi to tylko na życzenie danego użytkownika.
Lwowiak
Znalazłem w panelu administracyjnym jedynie termin :konto email.
Korzystając więc z okazji zapytam co to jest za konto, o którym tutaj mowa i co wynika z faktu usunięcia go ,bądz pozostawienia w sytuacji wykluczenia użytkownika związanego z tym kontem? Kto i w jaki sposób korzysta z niego w takiej sytuacji?
wysoki
QUOTE
co to jest za konto, o którym tutaj mowa

Mowa jest o koncie, które każdy z nas założył aby tutaj pisać.
QUOTE
i co wynika z faktu usunięcia go

Przestaje istnieć, zostają tylko posty.
QUOTE
Kto i w jaki sposób korzysta z niego w takiej sytuacji?

Jak je usunięto to nikt nie korzysta z rzeczy nieistniejącej. O to chodzi w usuwaniu.

QUOTE
bądz pozostawienia w sytuacji wykluczenia użytkownika związanego z tym kontem?

A to mi musisz bardziej na polski przełożyć, ponieważ nie rozumiem pytania.

Lwowiak
wysoki:
QUOTE
...to mi musisz bardziej na polski przełożyć...

Ta część pytania dotyczyła sytuacji,w której użytkownik ,czy raczej były użytkownik nie ma już wstępu pod zablokowaną nazwą do historycy.org.,a to konto pozostaje .Jaka jest więc różnica pomiędzy stanem rzeczy polegającym na usunięciu tego konta,a stanem gdy ono nie jest usunięte?
No i dalej konsekwentnie wchodząc w szczegóły: kto ma jakiś pożytek z tego pozostawionego konta?
aljubarotta
QUOTE(Lwowiak @ 25/08/2014, 12:12)
wysoki:
QUOTE
...to mi musisz bardziej na polski przełożyć...

Ta część pytania dotyczyła sytuacji,w której użytkownik ,czy raczej były użytkownik nie ma już wstępu pod zablokowaną nazwą do historycy.org.,a to konto pozostaje .Jaka jest więc różnica pomiędzy stanem rzeczy polegającym na usunięciu tego konta,a stanem gdy ono nie jest usunięte?
No i dalej konsekwentnie wchodząc w szczegóły: kto ma jakiś pożytek z tego pozostawionego konta?
*


Kiedy konto jest usunięte, z postów znika nick użytkownika. Jeśli konto jest zbanowane, nick pozostaje. Na konto zbanowane można powrócić, jeśli upłynie termin kary(chyba że jest bezterminowa).
emigrant
QUOTE(aljubarotta @ 25/08/2014, 12:53)
QUOTE(Lwowiak @ 25/08/2014, 12:12)
wysoki:
QUOTE
...to mi musisz bardziej na polski przełożyć...

Ta część pytania dotyczyła sytuacji,w której użytkownik ,czy raczej były użytkownik nie ma już wstępu pod zablokowaną nazwą do historycy.org.,a to konto pozostaje .Jaka jest więc różnica pomiędzy stanem rzeczy polegającym na usunięciu tego konta,a stanem gdy ono nie jest usunięte?
No i dalej konsekwentnie wchodząc w szczegóły: kto ma jakiś pożytek z tego pozostawionego konta?
*


Kiedy konto jest usunięte, z postów znika nick użytkownika. Jeśli konto jest zbanowane, nick pozostaje. Na konto zbanowane można powrócić, jeśli upłynie termin kary(chyba że jest bezterminowa).
*


Możesz podać link do takiego "beznickowego" postu? Nie przypominam sobie, żebym się na coś takiego natknął...
Dawid_G




QUOTE
Możesz podać link do takiego "beznickowego" postu? Nie przypominam sobie, żebym się na coś takiego natknął...



klik
wysoki
QUOTE
No i dalej konsekwentnie wchodząc w szczegóły: kto ma jakiś pożytek z tego pozostawionego konta?

Resztę wyjaśnił aljubarotta, a na to konkretnie już odpowiedziałem wcześniej. Nikt nie ma pożytku, czemu ktoś miałby mieć?
emigrant
QUOTE(dawid2009 @ 25/08/2014, 13:41)
QUOTE
Możesz podać link do takiego "beznickowego" postu? Nie przypominam sobie, żebym się na coś takiego natknął...



klik
*


Faktycznie. Pierwszy raz widzę taki post... Kompletny anonim.
szczypiorek
QUOTE
Kompletny anonim.


Do pewnego stopnia. Jeśli edytował jakiś post to sprawdzisz kto zacz rolleyes.gif
wysoki
Albo np. (post nr 606): http://www.historycy.org/index.php?showtopic=62134&st=600

QUOTE
Faktycznie. Pierwszy raz widzę taki post... Kompletny anonim.

Tak właśnie wygląda konto usunięte, no po prostu go nie ma wink.gif. Zostają oczywiście tylko posty, bo przecież jeśli były na nie odpowiedzi to takie dyskusje wyglądały by potem bez sensu.
emigrant
QUOTE(wysoki @ 25/08/2014, 14:27)

Fakt, ale to już nie anonim. Wiadomo, czyja była to wypowiedź. Taki sposób usuwania konta z zostawionym autorstwem postu jest moim zdaniem lepszy...
Jakby się kto pytał, oczywiście... wink.gif tongue.gif
A to już zapewne zależy od tego, jak sobie życzy dany użytkownik.
aljubarotta
QUOTE(emigrant @ 25/08/2014, 14:39)
QUOTE(wysoki @ 25/08/2014, 14:27)

Fakt, ale to już nie anonim. Wiadomo, czyja była to wypowiedź. Taki sposób usuwania konta z zostawionym autorstwem postu jest moim zdaniem lepszy...
Jakby się kto pytał, oczywiście... wink.gif tongue.gif
*


Nie każdy użytkownika witał się "Chairete" rolleyes.gif
wysoki
QUOTE(emigrant @ 25/08/2014, 15:39)
QUOTE(wysoki @ 25/08/2014, 14:27)

Fakt, ale to już nie anonim. Wiadomo, czyja była to wypowiedź. Taki sposób usuwania konta z zostawionym autorstwem postu jest moim zdaniem lepszy...
Jakby się kto pytał, oczywiście... wink.gif tongue.gif
A to już zapewne zależy od tego, jak sobie życzy dany użytkownik.
*


A to już zapewne zależy od tego, jak sobie życzy dany użytkownik.
Sarissoforoj
Dokładnie nie pamiętam, ale w niektórych działach można też się wypowiadać będąc nie zarejestrowanym użytkownikiem, wtedy też wypowiedź będzie wyglądała tak jak dla użytkownika z kontem osuniętym.
Lehrabia
Jakby coś, tamten kompletny anonim to był IacobusAureus.

QUOTE
Nie każdy użytkownika witał się "Chairete"

Argumentację Kakofonixa i tak można rozpoznać z wysokości dwudziestu kilometrów nad ziemią. wink.gif

Czy to się liczy jako dyskusja o innych użytkownikach?
wysoki
QUOTE
Czy to się liczy jako dyskusja o innych użytkownikach?

Dotąd rozmawialiśmy o kontach. teraz wprowadziłeś do dyskusji konkretne nicki, ale z drugiej strony te osoby już użytkownikami nie są wink.gif.
pseudomiles
Czy użytkownik zbanowany może zwrócić się do administracji o usunięcie konta i czy jego prośba zostanie rozstrzygnięta pozytywnie?
wysoki
QUOTE(pseudomiles @ 26/08/2014, 10:32)
Czy użytkownik zbanowany może zwrócić się do administracji o usunięcie konta i czy jego prośba zostanie rozstrzygnięta pozytywnie?
*


A to już musisz się zapytać samego Admina, ja nie przypominam sobie takiego przypadku.
KatarzynaWielka
Czy jeżeli usunę konto to moje wpisy zostaną?
Te o nazwiskach mogą się komuś przydać , ale nie chcę już tracić czasu na użytkowanie forum
Szklarz
QUOTE(KatarzynaWielka @ 23/04/2015, 12:49)
Czy jeżeli usunę konto to moje wpisy zostaną?
Te o nazwiskach mogą się komuś przydać , ale nie chcę już tracić czasu na użytkowanie forum
*


Zostaną, ale IMO lepiej w takich wypadkach po prostu zostawić konto, kiedyś może ci się zachcieć wrócić czy coś.
wysoki
QUOTE(KatarzynaWielka @ 23/04/2015, 13:49)
Czy jeżeli usunę konto to moje wpisy zostaną?
Te o nazwiskach mogą się komuś przydać , ale nie chcę już tracić czasu na użytkowanie forum
*


Ten problem jest jasno ujęty w regulaminie forum - po usunięciu konta posty z niego napisane nie są automatycznie usuwane.
QUOTE
[27] Wszelkie materiały, które umieszcza użytkownik na forum wraz z załącznikami pozostają jego własnością. Jednocześnie umieszczając je na forum zgadzasz się, by w przypadku ich znaczenia dla danego tematu i dla zachowania jego spójności, nie podlegały skasowaniu lub edycji, wliczając w to również okoliczność wykasowania konta użytkownika z bazy danych.

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=371

===========================================
Azeby rozwiac wszelkie watpliwosci, informuje:

1. Uzytkownik zawsze ma pelne prawo do zrezygnowania z dzialalnosci na Forum.
2. Uzytkownik ma prawo wystapic o zlikwidowania konta.
3. Wystapienie o zlikwidowanie konta ma byc kierowane do Administratora Forum bo tylko Administrator Forum moze dokonac tej czynnosci.
4. Na podstawie dlugoletnich doswiadczen zaleca sie aby zamiast czasochlonnego procesu likwidacji konta, uzytkownik po prostu zakonczyl drukowanie postow. Efekt jest taki sam jak likwidowanie konta.
5. Metoda zalecana w # 4 moze byc dogodniejsza w sytuacji kiedy uzytkownik zadecyduje o ponownym udziale na Forum. Odnosi sie to szczegolnie wtedy kiedy uzytkownik chce zachowac jego nick.
Tego rodzaju przypadki mialy wielokrotnie miejsce.

Moderator N_S
monx
Może nie jest to pytanie techniczne ale napiszę w tym wątku

W jaki sposób można zlikwidować swoje konto na forum? Jestem na to definitywnie zdecydowany. Jeśli istnieje dodatkowo możliwość skasowania wszystkich moich wpisów to także bardzo bym o to prosił.



QUOTE
Może nie jest to pytanie techniczne ale napiszę w tym wątku

Posty przeniesione do odpowiedniego tematu poświęconemu likwidowaniu konta.
master86
Z tego, co się orientuję, to sprawę trzeba zgłosić do adminów: Nauki lub Qultury... też bym był zainteresowany, bo to forum stało się takim syfem, że aż żal mieć tu konto...
monx
QUOTE(master86 @ 9/12/2017, 19:38)
Z tego, co się orientuję, to sprawę trzeba zgłosić do adminów: Nauki lub Qultury... też bym był zainteresowany, bo to forum stało się takim syfem, że aż żal mieć tu konto...
*


Przyczyny mojej decyzji tkwią raczej w działalności legislacyjnej Sejmu w ostatnim czasie.

Dziękuje za 10 lat przeglądania tego forum i życzę mu co najmniej następnych 10 lat ożywionej dyskusji. Pozdrawiam i do widzenia.


Wszystkiego najlepszego na "nowej drodze życia" i dzięki za udział w życiu forum.
Info o chęci likwidacji musisz wysłać do Nauki, natomiast ogólne wiadomości na temat likwidacji konta są zawarte w dyskusji wyżej.


=================================
Wyglada na to, ze nastapila zmiana decyzji.
Moderator N_S
konto usunięte 051218
QUOTE
zaczynają się pojawiać prośby o skasowanie konta

À propos - jak zlikwidować konto ?
Piegziu
PM do Supermoda z wnioskiem. Z tego co wiem, zgoda jest udzielana automatycznie, tylko sam proces nie jest taki szybki. Tj. nie kasuje się konta od ręki. wink.gif
Net_Skater
Post # 25.
konto usunięte 051218
QUOTE(szapur II @ 24/08/2014, 22:34)
To sami zainteresowani użytkownicy zwracają się do administracji o usunięcie konta, więc nie ma specjalnie sensu zakładać na ten temat tematów.
*


Sens jest, ponieważ dwukrotnie (koniec kwietnia, i 11 listopada) zwróciłem się do administracji forum (Q&N) z prośbą o usunięcie konta. Zero odzewu ... sad.gif

Net_Skater
Zero odzewu ? Zastosuj metode z postu # 30.


N_S
konto usunięte 051218
QUOTE(Net_Skater @ 5/12/2018, 16:31)
Zero odzewu ? Zastosuj metode z postu # 30.


N_S
*


Zrobione. Dziękuję.


I zalatwione. W 24 godziny.
N_S
usunięte 231218
Przed chwilą złożyłem na ręce N-S'a podanie analogicznej treści, mam nadzieję że moją prośbę uda się załatwić równie szybko.

Zalatwione w 48 godzin.
N_S
Karawadżjo
A czy posty z kont usuniętych pozostają na forum, czy również są kasowane?



Patrz art. I/21 Regulaminu Forum.
N_S
ku 250622
Próbowałem z supermodem i adminem. Dwa tygodnie minęły i nic nie zadziałało. Jakieś inne sugestie ?
wysoki
QUOTE(Karghul @ 7/06/2022, 19:01)
Próbowałem z supermodem i adminem. Dwa tygodnie minęły i nic nie zadziałało. Jakieś inne sugestie ?
*


Jak przypomniał w poście nr 25 Net, jedyną osobą, która ma możliwość usunięcia konta jest admin. Supermoderator może tylko przekazać mu Twoją prośbę, nic więcej.
Nie zadziałało, to pisz dalej. Może admin w końcu zadziała.
ku 250622
Chyba trzeba będzie narozrabiać na forum, bo według danych obaj admini są aktywni codziennie.
wysoki
QUOTE(Karghul @ 18/06/2022, 9:47)
Chyba trzeba będzie narozrabiać na forum, bo według danych obaj admini są aktywni codziennie.
*


Nie wiem wg jakich danych, bo z tego co widzę w powszechnie dostępnych profilach jeden z adminów owszem, był na forum wczoraj rano, ale drugi ostatnio logował się na forum 18 listopada 2012, czyli w tym roku będziemy obchodzić okrągłe dziesięć lat, odkąd przestał tu zaglądać.
ku 250622
Widocznie patrzyłem na jeden profil na przestrzeni kilku dni.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org