Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Zwycięskie bitwy Polaków
historycy.org > Biblioteka Cyfrowa Historycy.org > Książki o tematyce militarnej > Wydawnictwo Bellona - Historyczne Bitwy
ConradP
Edipresse i Bellona rozpoczynają nową serię książeczek pt. "Zwycięskie Bitwy Polaków"

Wydawnictwo Edipresse – Kolekcje oraz Wydawnictwo Bellona przedstawiają nową kolekcję „Zwycięskie Bitwy Polaków” . Jest to wyjątkowa seria poświęcona chwale polskiego oręża.
W złożonej z 40 tomów kolekcji postaramy się przedstawić Czytelnikom te wydarzenia, z których jesteśmy szczególnie dumni – nasze zwycięskie boje. Opiszemy bitwy znane, ale także te zapomniane, warte przypomnienia, w których kunszt naszej sztuki militarnej jest szczególnie widoczny.
Przypomnimy czasy kiedy przed naszymi wojskami drżała zarówno Europa jak i Azja, kiedy sława polskiego żołnierza wykraczała daleko poza granice naszego rozległego państwa. Nasza kolekcja to opowieść w której główną rolę odgrywa Rzeczpospolita Zwycięska!
Partnerem kolekcji jest Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Tom 1 „Bitwa Warszawska 1920” od 30 stycznia w kioskach!

Szkoda, że nie wiadomo od razu autorów poszczególnych tomików. "Bitwa Warszawska" jest autorstwa Iwony Kienzler. Dotąd kojarzyła mi się z miłościami polskich królów wink.gif
wysoki
Myślałem, że po prostu powielą HB-eki ale ta Iwona Kienzler faktycznie dziwi.
Lord Mich
W dodatku jeśli wierzyć temu wątkowi seria ma mieć charakter w dużej części autorski:
http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=96&t=133817
Pozdrawiam!
wysoki
No cóż, mam nadzieję, że przynajmniej jej Falaise będzie lepsze niż HB-ek p. Nadziei wink.gif.

Ciekawe są te próby Bellony pójścia za wszelką cenę w jakąś serię. Najpierw po prostu dodawanie swoich książek, które się nie sprzedały do zeszytów co dwa tygodnie, potem reedycja w serii o DWŚ, teraz to. Czyżby to się sprzedawało, nawet przy cenie 30 zł?

Marchi
Seria to zawsze dobra rzecz. Kto z nas czegoś nie kolekcjonował? Zresztą nadal zdarza mi się dokupić książkę "do serii". Niemniej czasy kolekcjonowania HBków dawno minęły, a odkąd Bellona zaczęła wydawać stare książki pod nowymi tytułami opinia o tym wydawnictwie sięgnęła u mnie bruku.
Kadrinazi
QUOTE(wysoki @ 31/01/2014, 19:14)
No cóż, mam nadzieję, że przynajmniej jej Falaise będzie lepsze niż HB-ek p. Nadziei wink.gif.

To akurat nie powinno być trudne wink.gif
Darth Stalin
Ale jeśli "nowe" Falaise będzie takie, jak Bitwa Warszawska (o której już jest post w linkowanym wątku na DWS), to pozostanie jeno szaty rozdzierać... i wznowić tomik o Falaise autorstwa Franciszka Skibińskiego, wydany w serii "Biblioteka Pamięci Pokoleń" biggrin.gif (ta z grunwaldzkimi mieczami w logo) - nb. mam go, podobnie jak pozostałe książki Skibińskiego... tongue.gif
Marchi
Jeżeli mnie pamięć nie myli to Falaise jest opisane w "D-Day" Beevora.
Primo!
Nie wydaje mi się, żeby miłośnicy polskiego oręża tłumnie połaszczyli się na Zwycięskie Bitwy Polaków. Nie ma co ukrywać, że "na wejściu" może zniechęcać płeć Autorki i wysoka cena ok. 29 zł. I nie jest to męski szowinizm, ani antygenderyzm. wink.gif
Wojskowość od tysiącleci jest domeną mężczyzn i lepiej niech tak zostanie. tongue.gif

Chyba, że jest to próba dotarcia do damskiego targetu. biggrin.gif
Barg
Do mnie nie trafią. Generalnie "wychodzę" z Bellony. Nawet z HBeków. Co mi po HBeku, którego kupię, a nie mam czasu przeczytać, bo konkrencja jest już na tyle silna, że HBeki przegrywają na starcie, a co mówić o jakiejś nowej serii, która wydaje się hbekami bis tylko dotyczącymi polskich wojen? Do tego mam wrażenie, że gorszej jakości od przeciętnego HBeka? Dla mnie to niewypał wink.gif Cóż Bellono - nie ta droga.
osorkon2
QUOTE(Kadrinazi @ 1/02/2014, 13:51)
QUOTE(wysoki @ 31/01/2014, 19:14)

To akurat nie powinno być trudne wink.gif
*

Książka autorstwa Izabeli Kienzler jest znacznie gorsza niż słabe HB-ki Jadwigi Nadziei.
Wg autorki marszałek Rydz- Śmigły dowodził już w roku 1920 ! Na stronie 14 twierdzi że był marszałkiem i stał na czele jednego z frontów.
Jeżeli chodzi o ocenę działań wojennych, to Kienzler nie ma żadnej wiedzy w tym temacie. To co pisze opiera na książeczkach z przełomu lat 80/90 które napisali Tarczyński i Szcześniak. Uparcie twierdzi że Wyszczelski miał na imię Piotr, podejmując polemikę z jedną z jego prac. Opiera się też na Davisie. Ogólnie książka ta woła o pomstę do...... do czegokolwiek. Szkoda 10 złotych na pierwszy tom. A już 30 na kolejne wydawać nie należy. Tym bardziej, że Kienzler wg zapowiedzi wydawcy ma być autorką większości z zapowiadanych tytułów.
arminiusz
Autorka w podsumowaniu napisała że w bitwie poległo 14,5 tyś. polskich żołnierzy (osobno podała rannych i zaginionych). Rozumiem że jest to błąd drukarski i powinno być 4,5 tyś poległych.
Twierdzenie kilka stron wcześniej jakoby straty polskie (autorka określiła je a kilkuset zabitych) w walkach o Płock to połowa strat w bitwie warszawskiej jest delikatnie mówiąć dość kontrowersyjne albo świadczą o zaległościach z podstaw matematyki.
osorkon2
Trudno o tej książce i informacjach przedstawionych przez autorkę, pisać że są kontrowersyjne. Błąd drukarski też należy wykluczyć. Kienzler nie ma pojęcia o czym pisze. Jej wiedza na temat bitwy jest żadna. Wystarczy prześledzić bibliografię.
Powstał jakiś potworek, którego poziom jest skandaliczny.

Cready
A skąd znalazleś cene 29,90?
cena na okładce jest 19,90

QUOTE(Primo! @ 1/02/2014, 21:32)
Nie wydaje mi się, żeby miłośnicy polskiego oręża tłumnie połaszczyli się na Zwycięskie Bitwy Polaków. Nie ma co ukrywać, że "na wejściu" może zniechęcać płeć Autorki i wysoka cena ok. 29 zł. I nie jest to męski szowinizm, ani antygenderyzm. wink.gif
Wojskowość od tysiącleci jest domeną mężczyzn i lepiej niech tak zostanie. tongue.gif

Chyba, że jest to próba dotarcia do damskiego targetu. biggrin.gif
*

wysoki
QUOTE(Cready @ 4/02/2014, 16:44)

Tylko tego pierwszego, wszystkie kolejne będą po 29,90. I większości z nich ma być autorką p. Kienzler...
ConradP
Tom 1 kupiłem (niestety) w empiku za 9,99.
Kolejne mają być zdaje się po 19,99.
Cready
ZObacz cene na okladce - 19,99
gdzie wycztytales, ze po 29.90?

QUOTE(wysoki @ 4/02/2014, 15:48)
QUOTE(Cready @ 4/02/2014, 16:44)

Tylko tego pierwszego, wszystkie kolejne będą po 29,90. I większości z nich ma być autorką p. Kienzler...
*

Lord Mich
Zobacz trzeci post
Pozdrawiam!
Cready
QUOTE(Lord Mich @ 5/02/2014, 10:52)

no widzialem. ktos napisal nieprawdę.
wysoki

Czyli ile kosztuje tom pierwszy i po ile będą kolejne?
Cready
QUOTE(wysoki @ 6/02/2014, 17:02)

Czyli ile kosztuje tom pierwszy i po ile będą kolejne?
*

Tom 1 - 9,99
kolejne - 19,99
Albufera
Czy ukazał się II tom? Miały wychodzić co 2 tygodnie.
wysoki
Tak, wczoraj go widziałem w saloniku.
Albufera
Dziekuję za informację.
osorkon2
I z miejsca mamy niespodziankę. Tytuł to Mokra 1939, ale już na pierwszej stronie jest Mokra 1920 !!!
Nie kupiłem. Po pobieżnym przejrzeniu całości, dowiedziałem się min, że karabinek wz.29 był kopią Mausera wacko.gif
Wrzrzrzt
Od serii odrzucił mnie tytuł - Zwycięskie Bitwy Polaków. Trudno oczekiwać po tak tendencyjnym tytule wysokiego poziomu merytorycznego.

QUOTE(Primo! @ 1/02/2014, 21:32)
Nie wydaje mi się, żeby miłośnicy polskiego oręża tłumnie połaszczyli się na Zwycięskie Bitwy Polaków. Nie ma co ukrywać, że "na wejściu" możezniechęcać płeć Autorki i wysoka cena ok. 29 zł. I nie jest to męski szowinizm, ani antygenderyzm. wink.gif

Czemu piszesz że nie jest jak ewidentnie jest? Rozumiem, że jesteś męskim szowinistą i nie wierzysz że żadna kobieta nie potrafiłaby napisać dobrej pracy o wojnie - biorąc pod uwagę rzadkość kobiet interesujących się tym tematem i częstymi (?) uprzedzeniami osób płci żeńskiej wobec naszego hobby trudno by uznać taką opinię za szaloną czy coś w tym stylu, ale prosiłbym o zachowanie choć minimum szacunku dla inteligencji forumowiczów.
Adam Zwoiński
jedynym plusem jest wysoki poziom graficzny dotychczasowych zeszytów np w GRUNWALDZIE znalazło sie min.kilka dobrze wybranych zdjęć z inscenizacji na polach grunwaldzkich, ja na razie nabyłem tylko BITWĘ WARSZAWSKĄ, pozostałe numery tylko przeglądam w empiku ale jutro ma wyjść RASZYN, biorąc pod uwagę dotychczas zamieszczane ilustracje może okazać się chociażby pod tym względem interesujący
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org