Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Konkurrs Kuratoryjny 2013/ 2014
historycy.org > Forum > Polskie Towarzystwo Historyczne > Konkursy i olimpiady historyczne
Veyrenus
Postanowiłem założyć ten temat, gdyż sam przygotowuję się do tego konkursu i mam nadzieję, że znajdą się też inni, którzy wezmą udział w tegorocznej edycji.

Mi do etapu szkolnego został jeszcze miesiąc, więc spokojnie zacząłem powtarzać materiał (jestem w gimnazjum), w sumie nie boję się szkolnego, ale dalej może byś gorzej...

Macie jakieś rady z czego się przygotwywać by odnieść sukces( laureatem, albo finalistą?)

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi i zapraszam do dyskusji !
Aisza101
Jestem obecnie w II klasie gimnazjum, zamierzam wziąć udział w konkursie kuratoryjnym z historii, przynajmniej na szczeblu szkolnym. Jakich zadań można się spodziewać? (woj. warmińsko-mazurskie)
Andzio1999
Hmmm...też będę brał udział w tym konkursie lecz w województwie podlaskim (czyli niedaleko Ciebie smile.gif ) .W pierwszym etapie u mnie będą wydarzenia od starożytności (czyli kultura grecka,rzymska,egipska) do rozbiorów polski.Będą to podstawy,czyli koronacja na cesarza karola wielkiego,chrzest Polski,piastowie,Jagiellonowie,coś na mapie,renesans,gotyk itd. itd.,ogólnie podstawy kl II Gimnazjum tongue.gif .

Sądzę że u Ciebie będzie podobnie.
ATID
Też jestem z II gimnazjum, ja jestem z lubelskiego i pisałem już t, est. Był całkiem trudny jak na 1 etap. U mnie były pytania prawda/fałsz ze starożytności, obrazki z budowlami ze starożytności, bogowie greccy i ich rzymscy odpowiednicy, radzę też powtórzyć pojęcia związane ze średniowieczem, jak np. gildia czy regalia, bo u nas to było, no i przywileje szlacheckie, które są chyba na każdym konkursie wink.gif U nas była do tego jeszcze idiotyczna granica 90%, przez którą do drugiego etapu dostanie się co najwyżej kilka osób z mojego powiatu.
lidzik
Również mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim, jestem już po etapie szkolnym. Z tego co wiem, mam 84%. Czekam jednak na oficjalne listy.

Jestem w III gimnazjum smile.gif
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org