Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Stronnictwo proniemieckie
historycy.org > Historia powszechna > I WOJNA SWIATOWA I OKRES MIĘDZYWOJENNY > I Wojna Światowa > I Wojna Światowa ogólnie
Gaspar123
Witam wink.gif Ostatnio zastanawiałem się czy istniało coś takiego jak "Stronnictwo proniemieckie" ? Jak wszyscy wiemy było proaustriackie i prorosysjkie, a czy ktoś szukał sojuszu z Niemcami ? Jak tak to proszę o jakieś informacje, a jeśli nie to czym to mogło być spowodowane ?
Gaspar123
Nikt nie wie ? Nurtuje mnie to pytanie tongue.gif
Glasisch
QUOTE(Gaspar123 @ 4/10/2013, 20:19)
Nikt nie wie ? Nurtuje mnie to pytanie tongue.gif


Słuchaj czuję się jakbym przeczytał smsa, więc przypuszczam, że jesteś przedstawicielem pokolenia, który zadając lakoniczne pytanie oczekuje wodospadu odpowiedzi. Kolego, sformułuj dokladnie pytanie, kto, gdzie, w nie istniejącej Polsce, jakiś przedstawicieli, którzy obili ci się o uszy, jakieś źródła, literatura, no i Twoje własne opinie.
freddy
Tak, istniało takie stronnictwo, było reprezentowane przez polskich konserwatystów i ziemiaństwo.
_Linkin_
Stronnictwo proniemieckie reprezentował Władysław Studnicki,według niego odrodzenie Polski było możliwe na drodze sojuszniczej walki u boku Cesarstwa Niemieckiego Wilhelma II.
Źródło : http://piotr-marek.blogspot.com/2012/11/kr...ientacjach.html
poldas372
I tak się w istocie stało, acz nie tylko dzięki Studnickiemu.
Przyznać musze iż nie doceniamy tej postaci w polskiej historii.
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org