Pomoc - Szukaj - Lista Użytkowników - Kalendarz
Pełna wersja: Uprawa owsa w Polsce
historycy.org > Wybrane specjalizacje historii > HISTORIA GOSPODARCZA > Dzieje gospodarki > Przekrojowe
GrzOwc
Witam serdecznie.

Potrzebuję informacji na temat historii uprawy owsa w Polsce. Mile widziana bibliografia albo źródła.

Z góry dziękuję.
Arbago
Cosik znalazłem. smile.gif

Pierwsze ziarniaki owsa na terenie Polski znaleziono już w osadzie w Biskupinie. Były to jednak ziarniaki owsa głuchego. Wiele znalezisk owsa siewnego znajdywano na terenie Małopolski. Pochodziły one z wieków od I do V i miały związek z obecnością celtycką. Słowianie przejęli od Celtów wzorzec uprawy jednakże uprawa właściwego owsa upowszechniła się na terenie współczesnej Polski dopiero w wiekach VIII i IX.

I to tyle było na kserówkach, które znalazłem. Dalej się urywa... sad.gif Kserówki zrobione były z pracy Jasińskiej i Koteckiego "Szczegółowa uprawa roślin".

Skądinąd wiem, że owies był jednym z najważniejszych zbóż w Polsce. Owies nie był sprzedawany przez folwarki, tylko w małych ilościach był spławiany Wisłą. W swej masie był wykorzystywany jako pożywienie dla ludzi i koni. Owsianka z dodatkiem warzyw była do XVIII wieku, do rozpowszechnienia się ziemniaków, podstawowym pożywieniem mieszkańców wsi i miast. Dopiero właśnie rozpowszechnienie ziemniaków oraz spadek pogłowia koni spowodowany motoryzacją wsi doprowadził do zaniku owsa z puli głównych upraw. Do dzisiaj uprawiany jest on na glebach słabych i górskich. Jego znaczenie jest dostrzegane przez producentów żywności ekologicznej.
lucyna beata
Owies był podstawą upraw u nas w Bieszczadach, w polskich Karpatach. Nie wiem czy jest jakaś publikacja na temat naszego rolnictwa, ja z taką nie spotkałam się. Są jednak informacje w wielu publikacjach np. w reprincie "Na pograniczu łemkowsko-bojkowkimm": "Podstawowym zbożem uprawianem na całym obszarze jest owies. Uprawiają go parę gatunków, głównie owies zwyczajny (hrywyj, który np. jak nam opowiadano w Krywem ad. D. został tam przyniesiony dopiero parę lat temu z Beskidu) o kłosie rosnącym na wszystkie strony i owies bohatyj o kłosie jednostronnym.". Na pewno są inne informacje autorów tej książki, gdyż Falkowski i Pasznicki prowadzili tu badania w 1934 r. O żywności pisali nauczyciele w kwestionariuszu z lat 30-tych XX w. zachowało się kilka teczek są one chyba przechowywane w muzeum historycznym w Sanoku. Warto także skontaktować się z sanockim skansenem, mają przebogatą bibliotekę.
Arbago
Pamiętać należy, że owies był głównym pokarmem mieszkańców Polski przed upowszechnieniem plenniejszych ziemniaków. Jednak był on pożywieniem chłopstwa i mieszczaństwa, nie szlachty, która wypowiadała się o owsie z pogardą. mamy na przykład takie przysłowie: "Nawet w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu".

Innym ciekawym przykładem anegdoty o owsie jest tekst Samuela Johnsona w słowniku języka angielskiego o tym, że owies w Anglii wykorzystywany jest do żywienia koni, a w Szkocji do żywienia ludzi. Na ten tekst odpowiedział dr James Boswell pisząc, że to dlatego w Anglii są lepsze konie, a w Szkocji lepsi ludzie. W oryginale brzmi to tak:
Samuel Johnson: "In England we wouldn't think of eating oats. We only feed them to Horses".
James Boswell: "Well, maybe that's why in England you have better horses, and in Scotland we have better men"
.

No, ale nie o Anglii i Szkocji jest ten temat. Tak wiec come on historycy! Potrzebujemy danych dotyczących produkcji owsa w Polsce na przestrzeni dziejów. Mamy jakieś dane lub źródła do nich?
To jest wersja bez grafik. Aby przejść do pełnej wersji forum kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Copyright © 2003 - 2005 Historycy.org
Kontakt: historycy@historycy.org