Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polska strefa okupacyjna w Niemczech.
     
PiotrMeles
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 106.135

Piotr Meles
Stopień akademicki: n
Zawód: n
 
 
post 24/02/2023, 22:57 Quote Post

Cześć. Chciałem zapytać co sądzicie o Polskiej strefie okupacyjnej w Niemczech. Dużo osób o tym nie słyszało i jest to temat w ogóle nie poruszany. Pierwszy raz usłyszałem o tym kilka miesięcy temu i ten temat mnie zaciekawił. W Internecie jest kilkanaście artykułów o tym i jest kilka książek z tym związane, więc wątpię że to mit.

Jestem ciekaw czy słyszeliście o tym, a jeśli tak to czy posiadacie jakąś większą wiedzę na ten temat?

Miłego dnia/wieczoru biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Jakober
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 788
Nr użytkownika: 105.430

 
 
post 12/10/2023, 16:54 Quote Post

Przyznam, że też o tym nie słyszałem, i parę dostępnych w internecie artykułów przeczytałem z zaciekawieniem.
Zastanawia mnie, jaki przyświecał cel aliantom, czy też konkretniej Brytyjczykom, i jak sobie wyobrażali funkcjonowanie tak; co tu dużo mowić; abstrakcyjnego tworu w jakimś dłuższym przedziale czasowym? W ogóle - w rzeczywistości powojennej. Historia osadnictwa w Haren / Maczkowie przywołuje wręcz w pewnym stopniu na myśl porównanie do sytuacji wokół Mandatu Palestyny. Tylko, że przy jednoczesnym istnieniu ziem polskich i państwa polskiego sam pomysł był jakby z kosmosu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej