Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
43 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Śmierć Sikorskiego, Kto był winien?
 
Kto był winien śmierci Sikorskiego?
Przypadek [ 35 ]  [11.78%]
Rosjanie [ 82 ]  [27.61%]
Anglicy [ 143 ]  [48.15%]
Polacy [ 26 ]  [8.75%]
Niemcy [ 6 ]  [2.02%]
Ktoś inny [ 4 ]  [1.35%]
Amerykanie [ 1 ]  [0.34%]
Suma głosów: 297
Goście nie mogą głosować 
     
sarna23
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 1.981

 
 
post 31/01/2005, 19:39 Quote Post

Z tego co tu czytam i z tego co wiem, wyciagnąć można nawet wnioski, że to jakieś podwójny zamach:
a) słynna kamizelka
cool.gif oglądałem jakiś dokument, gdzie była wypowiedź [nie pamietam czy mówiona, czy przeczytano jakieś zapiski] gdzie stało jak byk, że ktoś kręcił sie koło samolotu przed odlotem i nie był to nikt kogo ten ktoś by znał - a był on pracownikiem na tym lotnisku czy jakoś tak, oczywiście zbagatelizował sprawę a efekt wiadomy...
Może to w jednym czasie zadziałali Rosjanie i Anglicy? Nieświadomie, że druga strona działa?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
lupus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Nr użytkownika: 3.272

 
 
post 1/02/2005, 17:07 Quote Post

Kwestia jest taka: Anglicy wiedza kto, ale nie chca sie przyznac bo maczali w tym paluchy w taki czy inny sposob. moze i Rosjanie - ale niemozliwe zeby Anglicy nie wiedzieli o tym ze ktos majstruje cos w ich bazie bo w ten sposob to mozna im w czasie wojny bylo wyciac w pien cale dowodztwo !
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
afraniuk
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 3.563

 
 
post 3/02/2005, 22:59 Quote Post

W momencie katastrofy Sikorskiego szefem bezpieczeństwa lotniska w Gibraltarze był p. Kim Philby..... Tenże sam któy pod koniec lat 70-tych - będą szefem brytyjskiego wywiadu pojechał do Moskwy ....i już tam pozostał, gdyż okazał się szpiegiem radzieckim. Pozostaje tylko pytanie : czy podczas wypadku był już na usługach ZSRR - czy może wywiad ZSRR miał na niego jakiegos HAKA właśnie z powodu Gibraltaru.....confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
observator
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 3.311

 
 
post 7/02/2005, 11:48 Quote Post

No dobrze. wiemy mniej więcej kto (Anglicy, Rosjanie a może Polacy?) A jak się to odbyło? Wszyscy zginęli przy uderzeniu samolotu o wodę czy... już nie żyli w chwili uderzenia? Jakie są Wasze (i nie tylko) hipotezy?

(Edit: ortogr.)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 15/05/2005, 13:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 7/02/2005, 12:16 Quote Post

Czy to ten sam Observator, którego spotkać można na forum Axis History? Jeżeli tak, to wypada Ci pogratulować wytrwałości i umiejętności w dyskusjach z gośćmi w rodzaju Panzrmahn'a i z innymi "rewizjonistami". Robisz kawał dobrej roboty. Tak trzymaj. Ja nie potrafiłbym być tak spokojny i opanowany po przeczytaniu niektórych polakożerczych postów pojawiających się na tamtym forum... smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
josip
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 3.146

 
 
post 7/02/2005, 18:27 Quote Post

Jak pewnie pamiętacie sam Wołoszański próbował kiedyś odtworzyć ostatnie chwile życia Sikorskiego.Potwierdził on fakt iż na lotnisku w Gibraltarze wylądował samolot radziecki.Niestety nigdy chyba nie ustalono kto nim leciał.Ponadto po starcie "Liberatora" którym leciał Sikorski na pasie znaleziono torbę wojskową jakich wtedy używano.To dało podstawy do twierdzeń że doszło do walki na pokładzie Liberatora w momencie startu tego samolotu.
Mnie natomiast zawsze zadziwiała jedna rzecz.Przeżył przecież jeden z pilotów bodaj Czech z pochodzenia.Żył on jeszcze dość długo po zakończeniu wojny i nigdy nie powidział na temat tej tragedii ani słowa.Czyżby bał się czegoś lub kogoś panicznie? ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Polak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 580
Nr użytkownika: 3.593

Tomek
Zawód: Uczen
 
 
post 7/02/2005, 18:27 Quote Post

Moja własna hipoteza brzmi:
Zrobili to Bolszewicy. Anglikom chyba nie przeszkadzał, Polska to był kraj demokratyczny a Stalinowi właśnie to przeszkadzało. Chciał kontrolować, bo każdy nowy kraj się przyda.

(Edit: styl/ortogr.)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 15/05/2005, 13:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
observator
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 3.311

 
 
post 8/02/2005, 11:17 Quote Post

QUOTE(memex @ Feb 7 2005, 01:16 PM)
Czy to ten sam Observator, którego spotkać można na forum Axis History? Jeżeli tak, to wypada Ci pogratulować wytrwałości i umiejętności w dyskusjach z gośćmi w rodzaju Panzrmahn'a i z innymi "rewizjonistami". Robisz kawał dobrej roboty. Tak trzymaj. Ja nie potrafiłbym być tak spokojny i opanowany po przeczytaniu niektórych polakożerczych postów pojawiających się na tamtym forum... smile.gif
*


Niestety to nie ja sad.gif ale równiez pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Szopisko
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 3.110

 
 
post 8/02/2005, 14:25 Quote Post

Zupełnie niedawno przeczytałem we wproście ciekawy artykuł na ten temat. Pewnie trochę naciągane - ale niezłe. Polecam.

Nie wiem czy dobrze wpiszę linka:
http://www.wprost.pl/ar/?O=71300

I co o tym sądzicie??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
RoNin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 3.509

 
 
post 8/02/2005, 17:06 Quote Post

Witam....
Mysle ze to jednak Anglicy ... Rosjan to absolutnie grzało...
Czytałem, ze podobna systuacja była z de Gaulle'm, ten pompatyczny Francuz był całkowicie nie na reke Anglikom i Amerykanom ...
Dnia 21 kwietnia na lotnisku Hendom, de Gaulle mial leciec angielskim Wellingtonem do Szkocji na inspekcje i o malo nie wyrznal w nasyp, bo stery przestaly dzialac. Pózniej okazało się, ze ktoś osłabił elementy sterujace kwasem, podejrzewał Brytyjczyków, wrócił pociagiem.......
Nawet wszczeto sledztwo , stwierdzono ze to niemiecki sabotaż co jest totalna bzdura mając na uwadze stan "szpiegostwa" w Anglii (niemieckiego)..

David Irving : "The War Between Generals "
William Breuer : "Niewyjasnione Tajemnice 2 W. Św.

(edyt: styl/ortogr.)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 15/05/2005, 13:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
beaciskoj
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 3.688

 
 
post 9/02/2005, 10:57 Quote Post

Uwazam , że to nie była przypadkowa śmierć. W Londynie podczas otwarcia trumny, zwłoki Sikorskiego wskazywały na to , że został on uduszony. Po za tym co robił na Giblartarze ambasador Majski? Nie sądze , że to zwykły zbieg okoliczności. CÓrka Sikorskiego miała bransoletke (z wygrawerownym jej imieniem i nazwiskiem), której nie dało sie zdjac, a została znaleziona pod dywanem w Kairze? CZytałam także o tym , że jeden z ochroniarzy Sikorskiego udał się pod Moskwe w poszukiwaniu córki Sikorskiego - której zwłok nie znaleziona do dnia dzisiejszego.

(edit: ortogr.)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 15/05/2005, 13:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
lupus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Nr użytkownika: 3.272

 
 
post 9/02/2005, 11:43 Quote Post

QUOTE(beaciskoj @ Feb 9 2005, 11:57 AM)
Uwazam , że to nie była przypadkowa śmierć. W Londynie podczas otwarcia trumny, zwłoki Sikorskiego wskazywały na to , że został on uduszony. Po za tym co robił na Giblartarze ambasador Majski? Nie sądze , że to zwykły zbieg okoliczności. CÓrka Sikorskiego miała bransoletke (z wygrawerownym jej imieniem i nazwiskiem), której nie dało sie zdjac, a została znaleziona pod dywanem w Kairze? CZytałam także o tym , że jeden z ochroniarzy Sikorskiego udał się pod Moskwe w poszukiwaniu córki Sikorskiego - której zwłok nie znaleziona do dnia dzisiejszego.
*


a tak apropos tych nowinek gdzie je mozna znalezc podalbys zrodło pochodzenia tej informacji
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
observator
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 3.311

 
 
post 9/02/2005, 14:25 Quote Post

QUOTE(Szopisko @ Feb 8 2005, 03:25 PM)
...przeczytałem we wproście ciekawy artykuł na ten temat. Pewnie trochę naciągane - ale niezłe. Polecam.

[...]

I co o tym sądzicie??
*



Załóżmy, że wszystko co zostało napisane w artykule to prawda. Wyglada, że katastrofa w Giblartarze to dzieło sojusznicze: angielsko-radziecka ale:
1) Jeśli Zofia Leśniowska wsiadła do samolotu w Giblartarze z opisaną bransoletką na ręce to albo musiała zostac porwana po katastrofie (podjęta z wody) i przewieziona do Kairu (nie ważne czy przez Rosjan czy przez Anglików) gdzie zostawiła ślad, albo bransoletka została znaleziona przy wraku samolotu i jakimś cudem trafiła do Kairu. Obydwie możliwości są nieprawdopodobne.
2) Wydaje mi się, że przetrzymywanie porwanej "prawej ręki" generała Sikorskiego w hotelu w którym Zofia Leśniowska była osobą znaną jest również nieprawdopodobne, zwłaszcza, że odnaleziona bransoletka została przekazana polskiej ambasadzie (nie Anglikom i nie Rosjanom) co by znaczyło, że hotel był "neutralny" a więc nie powiązany z wywiadem angielskim czy radzieckim.

Czy jest 100% pewność że Zofia Leśniowska wsiadła z ojcem do tego samego samolotu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Szopisko
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 3.110

 
 
post 9/02/2005, 22:23 Quote Post

QUOTE(observator @ Feb 9 2005, 03:25 PM)

Czy jest 100% pewność że Zofia Leśniowska wsiadła z ojcem do tego samego samolotu?
*




Mimo wszystko - włos się na głowie jeży - szkoda, że nigdy nie poznamy prawdy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Pereyra
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 3.918

 
 
post 17/02/2005, 22:04 Quote Post

Wg. mnie jest to jasne, ze Wielka Brytania miała czynny udział w "wypadku" Naczelnego Wodza. To W.B panowała w Giblartarze Na śmierci Sikorskiego im zależało bo on dążył do prawdy w m.in. Mord w Katyniu. W.B. nie chciała pogorszenia stosunków z ZsRR, dlatego zlikwidowali go. Przeżył tylko pilot, który (on) nie wypowiada się w tej sprawie.

(Edyt.styl)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/10/2005, 20:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

43 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej