Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
32 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Piramidy w Egipcie, Mity i fakty
     
stejak
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 16.857

Bartek
Stopień akademicki: z
Zawód: LICEUM
 
 
post 21/02/2008, 23:16 Quote Post

Requim widzę, że twoja wiedza o robotnikach i pracy przy piramidach opiera się na przekazach Herodota który lubił ubarwiać swoje prace. Ludzie którzy pracowali przy piramidach nie mogli być zaniedbanymi niewolnikami, ponieważ podnieśli bunt który mógł łatwo zniszczyć państwo. Przy budowie pewną część załogi musiała być wykwalifikowana, resztę stanowili chłopi którzy wierzyli że Faraon to bóg na ziemi i każdy sprzeciw przeciwko niemu grozi karą. I nie wyobrażam sobie sytuacji w której co parę dni pada niewolnik na placu budowy z kąt oni brali by nowych niewolników? Ciągniecie dużego ładunku w kilkunastu ludzi nie jest takie ciężkie jak się wydaje ,a sprawna organizacja na placu budowy mogła przyśpieszyć roboty.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 22/02/2008, 1:41 Quote Post

QUOTE(stejak @ 22/02/2008, 0:16)
Ludzie którzy pracowali przy piramidach nie mogli być zaniedbanymi niewolnikami, ponieważ podnieśli bunt który mógł łatwo zniszczyć państwo.
*



To najczystsza prawda! biggrin.gif Do dzisiaj zachowały się relacje piśmienne i ikonograficzne (?) o paru buntach robotników przy pracy, przy piramidzie. Powszechny to taki, który mówi o odejściu od pracy, bo nadzorca budowlany spóźniał się z dostawą czystych tunik, chleba i cebuli. Inny protest miał swoje podłoże w braku piwa na budowie! smile.gif Ale mój ulubiony dotyczył protest robotników, gdyż nadzorca nie zapewnił na czas... tuszu do oczu i całego garnituru do makijażu!!!:D Każdy Egipcjanin, czy to kobieta, czy mężczyzna z różnych warstw społecznych nosił makijaż. Miało to zastosowanie zarówno praktyczne, bo dzięki czarnemu pigmentowi światło słoneczne odbijało promienie, ale też w wyniku obowiązującej mody, a także w celach rytualnych.
Tak więc, nie było tak łatwo z tymi robotnikami, którzy mieli nakaz odpracowania jakiegoś czasu w roku dla despotycznego faraona - boga na Ziemi! Nie wspominam też o tym, że niektórzy faraonowie, specjalnie pod budowę, wznosili specjalne osady robotnicze. Najbardziej znaną tego typu osadą jest Deir el Medina.
Relacje Herodota są z punktu widzenia pisarskiego bardzo ciekawe, ale czasami nie należy się wspierać tylko na nich. To są relacje Greka będącego w podróż. Spisał
historie jakie opowiadali mu okoliczni mieszkańcy - niestety nie zawsze "obyci w świecie"... wink.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 22/02/2008, 19:06 Quote Post

QUOTE
Uważam ze w końcu ktoś powinien przeprowadzić rekonstrukcje piramid(chociaż by w miniatorze).

No to czemu siedzisz jeszcze przed monitorem?
QUOTE
Trudno mi pojąć jakim NIEZNANYMI DO DZIŚ TAK NAPRAWDĘ sposobami Egipcjanie przesuwali kamienne bloki które wrzące do 15ton!

Ograniczona zdolność pojmowania pojedynczego osobnika nie ma wpływu na rzeczywistość. To, że nie wiemy, KTÓREGO z licznych możliwych sposobów używali Egipcjanie, nie znaczy, że nie mamy pojęcia, jak mogli to zrobić.
QUOTE
Zróbcie matematykę. Nie trzeba geniusza by zauważyć ze pojedyncze piramidy musiały w tym wypadku być budowane poprzez generacje faraonów.

Zatem, proszę, "zrób" tą matematykę i przedstaw nam ją, byśmy mogli stwierdzić, jak bardzo błądzimy.
QUOTE
Czy na pewno nie wiemy czy ktoś "trzeci" pomagał Egipcjanom? Nie, niestety nie znamy odpowiedzi.

Brzytwa Ockhama. Nie mnóż bytów nad potrzeby.
Ja też nie wiem na pewno, że Twoich postów nie pisze gromada małych czerwonych ludzików, których potrzeba 10 do naciśnięcia jednego klawisza, a pisany tekst uzgadniających metodami demokracji bezpośredniej. Ale wiesz, prościej jest zakładać jednak, że jesteś po prostu człowiekiem.
QUOTE
Odwołując sie do mojego poprzedniego wypowiedzi zyskawszy teorie sa jak poszlaki, domysły, które z przykrością muszę stwierdzić, nie mają żadnych PRAKTYCZNYCH podstaw.
które nie maja żadnych argumentów do poparcia

Śmiem podejrzewać, że nie masz pojęcia, jak wygląda nauka od środka - musisz używać naprawdę solidnych argumentów, żeby twoje poglądy w ogóle zostały opublikowane, a co dopiero żeby nie zostały wdeptane w ziemię przez krytyków PO publikacji... Wierz mi, nie sięgnąłeś do tej pory po 1% potrzebnych do tego argumentów.
QUOTE
Ale chyba ciekawsze pytanie to skąd oni "pobrali" głazy?

Może Cię zaskoczę, ale podejrzewam, że z kamieniołomów...
QUOTE
Każdy powinien samodzielnie wyciągać wnioski (tobie też radze) a nie ślepo wierzyć we wszystko co mówią naukowcy.Wszakże błąd to rzecz ludzka.

Powtarzaj sobie to ostatnie zdanie. Jakie masz podstawy do zarzucania błędów tysiącom specjalistów, których wiedza w temacie jest nieskończenie większa od Twojej, którzy przeprowadzili badania, a swoje poglądy wystawili na krytykę innych, wiedzących jeszcze więcej? Jaki włożyłeś w to wysiłek?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Requim
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 41.399

 
 
post 22/02/2008, 21:22 Quote Post

QUOTE
QUOTE
Uważam ze w końcu ktoś powinien przeprowadzić rekonstrukcje piramid(chociaż by w miniatorze).

No to czemu siedzisz jeszcze przed monitorem?


dobre pytanie, ale nie moja głowa w tym by rekonstruować piramidy. Podaje jedynie możliwe rozwiązania dzięki którym nie trzeba by tworzyć nowych teorii...

QUOTE
To, że nie wiemy, KTÓREGO z licznych możliwych sposobów używali Egipcjanie, nie znaczy, że nie mamy pojęcia, jak mogli to zrobić.


Pojęcia
wykaż sie inicjatywą i przedstaw kilka koncepcji. Prosiłem w poprzednich postach by ktoś przedstawił. A nóż i widelec przekonasz mnie?

QUOTE
Brzytwa Ockhama. Nie mnóż bytów nad potrzeby.
Ja też nie wiem na pewno, że Twoich postów nie pisze gromada małych czerwonych ludzików, których potrzeba 10 do naciśnięcia jednego klawisza, a pisany tekst uzgadniających metodami demokracji bezpośredniej. Ale wiesz, prościej jest zakładać jednak, że jesteś po prostu człowiekiem.


Nie wiem czy to jest śmieszne czy żałosne. w jakim celu to powiedziałeś? Bo na pewno nic NOWEGO do dyskusji nie wnosi.A i miłe to nie jest.

QUOTE
Śmiem podejrzewać, że nie masz pojęcia, jak wygląda nauka od środka - musisz używać naprawdę solidnych argumentów, żeby twoje poglądy w ogóle zostały opublikowane, a co dopiero żeby nie zostały wdeptane w ziemię przez krytyków PO publikacji... Wierz mi, nie sięgnąłeś do tej pory po 1% potrzebnych do tego argumentów.


Dlatego też ciągle tkwimy w punkcie zero, gdyż "naukowcy" boja sie być zmieszanym z błotem przez opublikowanie śmiałych tez. BTW. ZAWSZE KTOŚ ZNAJDZIE HACZYK który będzie negował tą czy inną teorie. A ty podałeś w tym poście jakiekolwiek argumenty?

QUOTE
Może Cię zaskoczę, ale podejrzewam, że z kamieniołomów...


Znajdz mi w promieniu 100km te twoje kamieniołomy które ważą do 30ton. oszlifuj je jeszcze. Nie mówiąc już o przesuwaniu tego.

QUOTE
Powtarzaj sobie to ostatnie zdanie. Jakie masz podstawy do zarzucania błędów tysiącom specjalistów, których wiedza w temacie jest nieskończenie większa od Twojej, którzy przeprowadzili badania, a swoje poglądy wystawili na krytykę innych, wiedzących jeszcze więcej?


Dobra rada nie ZAWSZE czytaj między wierszami. Pokaż słowo gdzie czepiam się naukowców to porozmawiamy. Ja podaję w wątpliwość NIEKTÓRE teorie, a nie wszystkie.
Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie. Znajdź mi chodź jedną teorie gdzie wszyscy naukowcy sie zgadają...

QUOTE
Jaki włożyłeś w to wysiłek?

Opieram sie teraz na pseudonaukowcach, gdyż oni mają nomen omen, lepsze zaproponowane teorie niż ci twoi naukowcy.

Kontrować zawsze łatwo jest, a ja znudzony jestem ciągłymi atakami na moją osobę więc mam nadzieje że to ostatni tak głupi post. Patrz linki ktore podałem. Więc chyba troche wiedzy też mam.
ps; z zasadą jak nie mamy się do czego czepiać to od słówek?
ps2; odnoszę wrażenie że zbyt dużo do tej dyskusji nie wniesiono.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Ghost Of Perdition
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 38.416

 
 
post 22/02/2008, 23:35 Quote Post

QUOTE
Do dzisiaj zachowały się relacje piśmienne i ikonograficzne (?) o paru buntach robotników przy pracy, przy piramidzie. Powszechny to taki, który mówi o odejściu od pracy, bo nadzorca budowlany spóźniał się z dostawą czystych tunik, chleba i cebuli. Inny protest miał swoje podłoże w braku piwa na budowie! smile.gif Ale mój ulubiony dotyczył protest robotników, gdyż nadzorca nie zapewnił na czas... tuszu do oczu i całego garnituru do makijażu!!!:D

Mógłbyś napisać coś więcej o tym i podać źródło?

A co do tych kamieni: ponoć były transportowane Nilem z kamieniołomów południa. Sęk w tym że odległość od owego Nilu do Gizy wynosi 6 km.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 23/02/2008, 0:34 Quote Post

QUOTE(Ghost Of Perdition @ 23/02/2008, 0:35)
QUOTE
Do dzisiaj zachowały się relacje piśmienne i ikonograficzne (?) o paru buntach robotników przy pracy, przy piramidzie. Powszechny to taki, który mówi o odejściu od pracy, bo nadzorca budowlany spóźniał się z dostawą czystych tunik, chleba i cebuli. Inny protest miał swoje podłoże w braku piwa na budowie! smile.gif Ale mój ulubiony dotyczył protest robotników, gdyż nadzorca nie zapewnił na czas... tuszu do oczu i całego garnituru do makijażu!!!:D

Mógłbyś napisać coś więcej o tym i podać źródło?
*



Jasne! Informacje o protestach robotników egipskich znajdziesz w książkach dr J. Flacher. B. Briera. biggrin.gif A tam znajdziesz resztę odniesień, m. in. do źródeł ikonograficznych i pisanych.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 23/02/2008, 13:33 Quote Post

Mam wrazenie, ze jest to kolejny temat równiez na tym forum o piramidach i udziale zielonych ludzików w cywilizacji egipskiej. Jednak jeśli juz ten temat jest to kilka ostatnich spraw:

QUOTE
dobre pytanie, ale nie moja głowa w tym by rekonstruować piramidy. Podaje jedynie możliwe rozwiązania dzięki którym nie trzeba by tworzyć nowych teorii...


Modeli i "rekonstrukcji" powstało chyba tysiące, niby co to ma wnieść nowego?

QUOTE
Pojęcia
wykaż sie inicjatywą i przedstaw kilka koncepcji. Prosiłem w poprzednich postach by ktoś przedstawił. A nóż i widelec przekonasz mnie?



Rozmaitego rodzaju rampy, drewniane klocki, dźwignie a naewt sanie. Nikt tu ksiązki na forum nie napisze aby przedstawić "kilka koncepcji" z odpowiednia argumentacją i źródłami. Wykaż sie inicjatywą i poczytaj te książki...

QUOTE
Nie wiem czy to jest śmieszne czy żałosne. w jakim celu to powiedziałeś? Bo na pewno nic NOWEGO do dyskusji nie wnosi.A i miłe to nie jest.


Przypomnienie Brzytwy Ockhama, która jest podstawowym narzędziem metodologicznym we wszelkich naukach w przypadku tej dyskusji wnosi naprawdę dużo.

QUOTE
Dlatego też ciągle tkwimy w punkcie zero, gdyż "naukowcy" boja sie być zmieszanym z błotem przez opublikowanie śmiałych tez. BTW. ZAWSZE KTOŚ ZNAJDZIE HACZYK który będzie negował tą czy inną teorie. A ty podałeś w tym poście jakiekolwiek argumenty?


Po pierwsze gdyby tak było rzeczywiście dalej funkcjonowal by pogląd o spichlerzach. Po drugie każdy naukowiec wręcz marzy o opublikowaniu śmiałej nowej teorii. w przeciwnym razie jest marnym naukowcem. Jednak naukowiec tez pamięta, iz ta teorię musi uargumentować w logiczny sposób opierając się na dowodach a nie fantazji.

QUOTE
Znajdz mi w promieniu 100km te twoje kamieniołomy które ważą do 30ton. oszlifuj je jeszcze. Nie mówiąc już o przesuwaniu tego.


QUOTE
A co do tych kamieni: ponoć były transportowane Nilem z kamieniołomów południa. Sęk w tym że odległość od owego Nilu do Gizy wynosi 6 km.


Po pierwsze Nil wówczas biegł blisko nekropoli w Giza. Po drugie tylko część materiału przywożona była z południa. Natomiast co do materiału bynajmniej piramidy nie stoja na piasku a na skale. Wiekszą część materiału mieli prosto pod nosem. Ponadto na okładzine brano wapień z Tura (około 15 km od Giza). Przy tego typu pytaniach należało by odrobic prace domową.

QUOTE
Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie. Znajdź mi chodź jedną teorie gdzie wszyscy naukowcy sie zgadają...


Ziemia jest okrągła, a piramid nie wybudowali kosmici lub tajemnicze "trzecie siły"

QUOTE
Opieram sie teraz na pseudonaukowcach, gdyż oni mają nomen omen, lepsze zaproponowane teorie niż ci twoi naukowcy.

Kontrować zawsze łatwo jest, a ja znudzony jestem ciągłymi atakami na moją osobę więc mam nadzieje że to ostatni tak głupi post. Patrz linki ktore podałem. Więc chyba troche wiedzy też mam.
ps; z zasadą jak nie mamy się do czego czepiać to od słówek?
ps2; odnoszę wrażenie że zbyt dużo do tej dyskusji nie wniesiono.


Być może teorie pseudonaukowców lepiej mozna sprzedać problem jest jednak taki, ze brakuje w nich pewnej podstawy -> DOWODÓW. Wybacz ale nie masz prawa pisać o cudzych postach, iz sa głupie gdy sam nie dysponujesz podstawową wiedzą (np. w przypadku kamieniołomów w Tura). Natomiast linki które podałeś bynajmniej nie świadczą o Twojej wiedzy a wręcz przeciwnie. Bynajmniej Wikipedia nie jest rzetelnym źródłem (zresztą podobnie pozostałe strony nie grzeszą fachowością. Jesli chcesz wykazać się wiedzą wymień choc trzech badaczy zajmujących sie problemem, najlepiej takich którzy NIE wystepują na Discavery lub w National Geographic.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 23/02/2008, 14:26 Quote Post

QUOTE
dobre pytanie, ale nie moja głowa w tym by rekonstruować piramidy.

Oczywiście, przyjemniej jest krytykować innych, ze tego nie robią.
QUOTE
Podaje jedynie możliwe rozwiązania dzięki którym nie trzeba by tworzyć nowych teorii...

To, że ktoś zbuduje sobie dzisiaj piramidę nie udowodni, że Egipcjanie zbudowali swoje tą samą metodą. Można w ten sposób przedstawić co najwyżej kolejną TEORIĘ.
QUOTE
wykaż sie inicjatywą i przedstaw kilka koncepcji. Prosiłem w poprzednich postach by ktoś przedstawił. A nóż i widelec przekonasz mnie?

Ani trochę mi nie zależy na przekonywaniu ciebie. Zależy mi tylko na tym, by pseudonauka się nie szerzyła wśród czytających ten wątek. Kilka powszechnie znanych koncepcji transportu bloków przedstawił już Buszmen.
QUOTE
w jakim celu to powiedziałeś? Bo na pewno nic NOWEGO do dyskusji nie wnosi.A i miłe to nie jest.

Nauka to nie jest, wbrew powszechnym poglądom, kółko wzajemnej adoracji i nikomu w niej nie zależy, żeby innym było miło. Powiedziałem to w celu pokazania, jakie bzdurne teorie można spłodzić, gdy zignoruje się brzytwę Ockhama. Dokładnie takie teorie płodzą pseudonaukowcy z Erichem von Daenikenem na czele. I takie właśnie próbujesz promować.
Wbrew pozorom wnosi to bardzo wiele do dyskusji - daje do myślenia, gdzie kończy się logika przy tworzeniu własnych "teorii" i po której stronie tej granicy leży pseudonauka...
QUOTE
Dlatego też ciągle tkwimy w punkcie zero, gdyż "naukowcy" boja sie być zmieszanym z błotem przez opublikowanie śmiałych tez.

Gdyby tak było nikt nigdy by niczego nie opublikował, a tym czasem publikacje pojawiają się w liczbie dziesiątków tysięcy rocznie.
QUOTE
A ty podałeś w tym poście jakiekolwiek argumenty?

Owszem, np. ten o małych czerwonych ludzikach, który tak ci się nie spodobał, nosi nazwę argumentu ad absurdum. Szkoda, że pseudonaukowcy nie są w stanie pojąć, jakie absurdy sami wypisują...
QUOTE
Znajdz mi w promieniu 100km te twoje kamieniołomy które ważą do 30ton. oszlifuj je jeszcze.

Kamieniołomy mają ważyć do 30 ton??? Kamieniołomy mam szlifować???
QUOTE
Opieram sie teraz na pseudonaukowcach, gdyż oni mają nomen omen, lepsze zaproponowane teorie niż ci twoi naukowcy.

Jak w takim razie oceniasz, która teoria jest lepsza? Dlaczego lepsze mają być absurdalne, ignorujące brzytwę Ockhama i nie poparte dowodami pseudoteorie pseudonaukowców?
QUOTE
Kontrować zawsze łatwo jest, a ja znudzony jestem ciągłymi atakami na moją osobę więc mam nadzieje że to ostatni tak głupi post.

Wbrew twojemu przeświadczeniu, w żadnym miejscu nie zaatakowałem twojej osoby (ta mnie zupełnie nie interesuje), tylko poglądy przez ciebie wyrażone i twój tok rozumowania. Dałem ci tym samym mały przedsmak tego, na co dobrowolnie wystawia się każdy naukowiec prezentujący swoje poglądy. Ty również wystawiłeś się na to dobrowolnie, a jeśli cię to nuży, nudzi czy męczy, jest jedno proste rozwiązanie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Requim
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 41.399

 
 
post 23/02/2008, 19:51 Quote Post

QUOTE
Wbrew twojemu przeświadczeniu, w żadnym miejscu nie zaatakowałem twojej osoby (ta mnie zupełnie nie interesuje), tylko poglądy przez ciebie wyrażone i twój tok rozumowania. Dałem ci tym samym mały przedsmak tego, na co dobrowolnie wystawia się każdy naukowiec prezentujący swoje poglądy. Ty również wystawiłeś się na to dobrowolnie, a jeśli cię to nuży, nudzi czy męczy, jest jedno proste rozwiązanie...


Widać poniosło mnie trochę za co przepraszam. A co do wystawiania nowych teorii i stania twardo przy tym, to najwyraźniej wykazałem sie ignorancja za co jeszcze raz przepraszam.

QUOTE
Natomiast linki które podałeś bynajmniej nie świadczą o Twojej wiedzy a wręcz przeciwnie. Bynajmniej Wikipedia nie jest rzetelnym źródłem (zresztą podobnie pozostałe strony nie grzeszą fachowością


PRZYKŁADOWE LINKI podałem by rozruszać Was (kontrowersja czasami popłaca)
Oczywiście że nie tylko na tych linkach sie opieram, gdzy oznaczało by to że mam dośc wąski zakres wiedzy.

gdyby sprawa była tak łatwa, no najprawdopodobniej nie urosło by tyle tajemniczych koncepcji z olbrzymami na czele...

Z jednej strony mamy się trzymać naukowców, ponieważ oni tak naprawdę stanowią trzon nauki.
Ale z drugiej strony mamy tyle spraw niewyjaśnionych na tym świecie z którymi nauka po prostu niemożne poradzić sobie. mam wymienić? prosze bardzo;
-duchy
-ufo
-parapsychika itd.
Tak samo w tym wypadku mamy wątpliwości, co do rzekomych powstań piramid.
Bo tak naprawdę człowiek jest pewien tylko 2 rzeczy; śmierci i podatków.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Shamath_Lasrgo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 12.868

Anna Nieczyñska
Zawód: maturzystka
 
 
post 27/02/2008, 16:12 Quote Post

Miałabym kilka ripost na wiele wypowiedzi, ale nie chce mi się kilkunastu postów cytować wink.gif
Co do piramidy "Cheopsa": wątpię, zeby należała do tego faraona tak samo jak wątpię żeby służyła jako grobowiec. Może jej funkcja była bardziej banalna, a my szukamy dziury w całym? Vapnak, mnie dziwią te braki, dlatego w doszczętne splądrowanie nie uwierzę, bo hieroglifów, którymi lubili tak wszystko ozdabiać by chyba nie skradziono ;P ?

Poza tym polecam poniższy link, który zaprowadzi zainteresowanych do ciekawych wniosków, chociaż sprawa ucichła. Jestem ciekawa, co o tym sądzicie, bo mi sie ta teoria bardzo spodobała.
Kopalnia Wiedzy

Requim, ktoś jednak zainteresował się budową piramid. Jak z resztą wiele ludzi, ale nawet na prześwietlenie mumii potrzebne jest kupa kasy, a co dopiero na rekonstrukcje piramid. Poza tym, co do Ciebie i podobieństw piramid na różnych kontynentach. Interesuję się biologią i tam w ewolucji jest takie zagadnienie jak analogia i narządy analogiczne. Zarówno nietoperz jak i motyl mają skrzydła, ale ani one w budowie podobne, ani się tak samo nie wytworzyły. Tak samo jest z piramidami wink.gif
Posłuchaj też ludzi i racz zauważyć, że takiego strasznego niewolnictwa w Egipcie nie było (mój polonista twierdzi inaczej, ale kłóć się z takim), robotnicy mieli lepszą opiekę medyczną niż my dzisiaj (czasem odnoszę takie wrażenie). Ludzie przeżywali nawet trepanacje czaszki. A o tych zwolnieniach z pracy, "jednodniowych urlopach" i strajkach to nie wspominam.
A Herodota to nie ciepię. To Imhotep jest ojcem medycyny, a nie jakiś tam Hipokrates. Herodot doniósł mu wszystko i niby Grecy tacy sprytni ;P <taka mała dygresja>

Jak przenosili z kamieniołomów(jeśli w ogóle z nich tak przenosili, jak donosi artykuł)? Transportowali rzeką, taką wiesz tą długą i szeroką nazywaną Nilem. Pewnie już o niej wiesz. Tak samo transportowano bloki do Stonehenge, ale rzeka inaczej się nazywała.

Poza tym ludzie wszystko chcieliby wiedzieć. A może to elfy zbudowały ;P

PS.1. Zdaję sobie sprawę, że post może być nieco chaotyczny, ale spieszę się wink.gif Zależało mi na dostarczeniu linka, bo interesują mnie opinie. A wszelkie błędy proszę wytykać, lubię się uczyć.
PS.2. Requim ile Ty masz lat?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 27/02/2008, 18:25 Quote Post

QUOTE
Poza tym polecam poniższy link, który zaprowadzi zainteresowanych do ciekawych wniosków, chociaż sprawa ucichła. Jestem ciekawa, co o tym sądzicie, bo mi sie ta teoria bardzo spodobała.
Kopalnia Wiedzy

Fajnie, ale wolałbym przeczytać wyniki tych badań, zanim w to uwierzę...
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Requim
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 41.399

 
 
post 27/02/2008, 18:45 Quote Post

wyłapałem 2 linki odnośnie piramid:
tu- po angielsku, jednak wychodzę z założenia ,że każdy operuje nim.
tu-też po angielsku- z tego filmiku można dowiedzieć się wiele. Proponuje wysunąć właściwe wnioski.

jak chcecie to możemy zacząć od początku dyskusje
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
stejak
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 120
Nr użytkownika: 16.857

Bartek
Stopień akademicki: z
Zawód: LICEUM
 
 
post 27/02/2008, 22:59 Quote Post

Requim co to są „właściwe wnioski „ i jakie powinny być według ciebie wnioski po tych filmach?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Requim
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 152
Nr użytkownika: 41.399

 
 
post 27/02/2008, 23:06 Quote Post

zobaczyłeś filmiki? jeśli tak, to zrozumiesz moją sceptyczną postawę do piramid.
-----------------
czyżby sprawa ucichła od pokazania 2 filmików odnośnie Egiptu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 5/03/2008, 0:03 Quote Post

QUOTE(Requim @ 5/03/2008, 0:55)
czyżby sprawa ucichła od pokazania 2 filmików odnośnie Egiptu?
*



Historykom, tudzież miłośnikom historii brakuje już słów na określenie tego co czynił/czyni E. von Daniken... Te jego teorie powoli staja się już nudne i z czasem mocno naciągane.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

32 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej