Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kryptozoologia., Nauka czy pseudonauka?
     
Złomiarz umysłów
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 199
Nr użytkownika: 17.630

 
 
post 17/10/2006, 20:53 Quote Post

Póki co jak dla mnie ufolog się różni od kryptozoologa tym,że ufolog bazuje na zeznaniach młodych świrów chcących zdobyć popularność dzięki temu, że rzekomo zostali zapłodnieni przez kosmitki, a kryprozoolog - starych dziadów z buszu, opowiadających o smokach i elfach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
friedrich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 353
Nr użytkownika: 115

 
 
post 20/10/2006, 19:36 Quote Post

QUOTE(Ivellios @ 17/10/2006, 18:15)
QUOTE(Złomiarz umysłów @ 16/10/2006, 12:46)
Myślę, że zainteresowanie kryptozoologią bierze się częściowo stąd, że w powszechnym mniemaniu naukowcy to bufony, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy, i którzy nie ryzykują wiary w żadne stwierdzenia, jeśli im ich ktoś nie pokaże pod mikroskopem, że są niejako ślepi na prawdę ukrytą, są czarnymi charakterami jak dorośli w świecie Piotrusia Pana.


Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Ta opinia naukowiec=bufon to raczej domena ufologów...
*



Wprawdzie pytanie nie do mnie, ale wydaje się, że do opisu (tj. opisu tego, jak przynajmniej część osób zainteresowanych kryptozoologią postrzega mainstreamową naukę) przedstawionego przez Złomiarza Umysłów świetnie pasuje taki np. Richard Freeman (jakby ktoś nie wiedział, kto to jest: http://www.cfz.org.uk/admin/personnel/004-freeman.htm ). W poświęconym kryptozoologii odcinku programu "Penn & Teller: Bullshit!" (był kiedyś na video.google, potem go stamtąd usunięto - nie chce mi się sprawdzać, czy znów tam jest) oświadczył, że swój najlepszy okres zoologia miała w XIX wieku, kiedy zoolodzy podróżowali po świecie i odkrywali nieznane gatunki, a "teraz większość naukowców tylko siedzi za biurkiem i stamtąd wylicza: ''To nie może istnieć, to nie może istnieć, to nie może istnieć - bo ja bym o tym wiedział!'' " wink.gif

A jeśli chodzi nie o "profesjonalne" tylko amatorskie zainteresowanie tą pseudonauką, to z kolei w opis Złomiarza Umysłów świetnie wpisuje się np. osobnik piszący o "organizational-nazis (people, usually with lots of credentials, who believe they always know better)" tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Cryptozo...ic_Community.3F

Ten post był edytowany przez friedrich: 21/10/2006, 21:32
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej