Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
158 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna 2007/08 , Gimnazjum
     
Villemo1
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 36.902

Zawód: Uczen
 
 
post 6/11/2007, 19:00 Quote Post

Niestety to już jutro ;/. Bardzo się stresuję, bo to moja pierwsza olimpiada. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę. Życzę powodzenia wszystkim. Być może spotkamy się w finale smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
michal92
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 36.219

Zawód: uczen
 
 
post 6/11/2007, 19:57 Quote Post

Życzę wszystkim powodzenia i czekam na wrażenia (i wyniki) po olimpiadzie smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
anastazja92
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 36.915

Anastazja Kasznia
Zawód: uczen
 
 
post 6/11/2007, 20:45 Quote Post

yy nie wiecie czy bedzie duzo dat? yhh niestety to juz jutro jestem nawet dobrze przygotowana lecz obawiam sie dat:(
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Spiety
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 34.387

 
 
post 6/11/2007, 20:58 Quote Post

No u mnie z datami tez srednio.Umiem raczej miesiac + rok a nie dzien,miesiac,rok.. wink.gif
Jakos bedzie tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Aniulka123
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 36.913

AnKA
 
 
post 6/11/2007, 21:10 Quote Post

Witam przepraszam ,ze tak sie wcinam ,ale koniecznie potrzebuje informacji kim byl pisarz grodzki...jestescie moja ostatnia deska ratunku.Pozdrawiam z gory dziekuje
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
lukaszek92
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 220
Nr użytkownika: 36.771

£ukasz
Zawód: uczen
 
 
post 6/11/2007, 21:37 Quote Post

rok temu było przemówienie Józefa Becka jak myślicie czyje może być w tym roku ???
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
evita171
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 36.952

Zawód: uczeñ
 
 
post 7/11/2007, 17:02 Quote Post

I jak Wam poszło?? Trudne było?? Ja teraz jestem w liceum, ale w gimnazjum startowałam smile.gif jakby ktoś miał pytania jakieś to służę pomocą jako doświadczona bywalczyni tego konkursu smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Emeline
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 36.956

:):)
 
 
post 7/11/2007, 17:43 Quote Post

hym. według mnie było bardzo trudne, ale mi sie udało. dostałam się. cieszę się bardzo, tym bardziej, bo się tego nie spodziewałam. Jedno zadanie miałam całe źle, to 16, o tych jakiś zagranicznych układach, czy coś takiego... Może ktoś wie o co to chodziło? A Wam jak poszło? Według mnie wykraczało poza materiał podręcznikowy, np. to zadanie gdzie trzeba było podać nazwy miejscowości, gdzie wydawają te gazety. Rozumiem, że "Kultura" "Zeszyty Historyczne" to wypada wiedzieć, ale reszta???? Choć o tych Instytutach to strzeliłam i dobrze wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
msajgon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 36.960

Mateusz Sajdok
 
 
post 7/11/2007, 18:06 Quote Post

mi poszło średnio

Damian wiem że się dostałeś. Napisz do starego kolegi z piasku msajgon@gmail.com
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
loocek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 36.945

Zawód: uczen
 
 
post 7/11/2007, 18:11 Quote Post

Jeżeli to było trudne, to myślę, że doznacie szoku na II etapie.

Mój wynik 91/100.
Faktycznie zadanie 16. w którym chodziło o politykę zagraniczną kraju chyba wybiegało poza podręcznik. Dokładniej był opis (chodziło o strefę bezatomową w Europie Środkowo-Wschodniej) i należało podać autora, datę oraz funkcję jaką pełnił. Reszta była dość łatwa i większość z podręcznika.

Edit:
Przeczytałem temat i stwierdzam, że uczyłem się tylko z Nowej Ery. Miałem do tego dwa ksera z innych wydawnictw, ale specjalnie z nich się nie uczyłem. Tak więc podręcznik NE nie jest chyba taki zły smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Historica
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 254
Nr użytkownika: 36.575

Stopień akademicki: Licealista
Zawód: Pasjonat historii
 
 
post 7/11/2007, 18:31 Quote Post

no to ja tez jestem w drugim etapie:D:D

osiagnalem 85 punktow ( moze nie zbyt duzo ale to juz nie wazne teraz trzeba rozwalic 2 etap i spotykamy sie w Katowicach:D ( tam chyba jesst 3 etap ale nie jestem pewien )

apropo zadania 16 to wedlug mnie bylo ono banalne gdyz czytalem jakis podrecznik w ktorym to bylo

ja zrobilem bledy w tym co trzeba bylo przypisac gazetke do miasta za granica
i tych dzialaczy do roznych organizacji typu KOR ROPCiO KSS reszta byla dosc prosta o ile sie przylozyles

o i jeszce glupie pytankobylo w tej krzyzoce np. o tym wspolzawodnictwie ale ogolnie to dalo sie przejsc)

opanowanie tego materialu zajelo mi caly ostatni tydzien ( bo w pon. wt. sr nie poszedlem do szkoly a wam?
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
loocek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 36.945

Zawód: uczen
 
 
post 7/11/2007, 18:49 Quote Post

Ja uczyłem się łącznie około trzech-czterech dni (cały czas po szkole). To gdzie odbędzie się II i III etap dopiero się okaże. Ja już posiadam jedną lekturę, którą mamy czytać - Historia Polski 1914-1999 Wojciecha Roszkowskiego (Andrzeja Alberta).
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
anastazja92
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 36.915

Anastazja Kasznia
Zawód: uczen
 
 
post 7/11/2007, 19:08 Quote Post

Ja nie wiem czy sie dostslam poniewa odrazu po olimpaidzie psozlam do domu poniewaz jestem chora: W mojej skzole startowalo 6 osob i stwierdzily ze bylo latwo. Ale zadna z nas nie napisala tej drugiej tabelki... hm nie pamietam, ktore to bylo zadanie, poniewazn w kazdym z naszych materialow o tym nie pisalo:) Fajnie by bylo jakbym przeszla. Reszta wydawala mi sie dosc prosta ale sie okaże Pozdrawiam:*
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
anastazja92
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 36.915

Anastazja Kasznia
Zawód: uczen
 
 
post 7/11/2007, 19:09 Quote Post

pfff przepraszam za te poniewaz co chwile ale jestem jakas rozkojarzona smile.gif :*
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Emeline
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 36.956

:):)
 
 
post 7/11/2007, 19:51 Quote Post

QUOTE(loocek @ 7/11/2007, 18:11)
Jeżeli to było trudne, to myślę, że doznacie szoku na II etapie.



Nie strasz, proszę. Ja też zdobyłam 85 punktów, to tylko 6 punktów mniej od Ciebie. Jakie miały być odpowiedzi w tym 16 zadaniu? A o tym współzawodnictwie to akurat czytałam chodziło o Pstrowskiego, wogóle to krzyżówka poszła mi genialnie wink.gif i tekst źródłowy też spoko wink.gif tylko te czasopisma niektóre, no i to 16 ;/ w której klasie gim jesteście? ja w 2
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

158 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej