Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kod Leonarda Da Vinci, prawda li to czy fałsz?
     
Nazija
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Nr użytkownika: 1.456

 
 
post 12/11/2004, 15:36 Quote Post

Wiadomo o co chodzi
Przeczytałam tą książkę w bardzo szybkim tempie ( a u mnie to rzecz niespotykana) no i tak sobie dumam czy to w ogóle jest prawda... Ha, nawet wypożyczyłam sobie o graalu książki, ale jeszcze do nich nie zajrzałam smile.gif
Według mnie jest to świetna książka, no i do tego inteligentna. Spotkałam się jednak z takimi stwierdzeniami że jej poziom merytoryczny jest żenujący, itp, itd.
Ha, i do tego ten św. Graal! Przyglądnełam się obrazom da vinciego no i faktycznie coś w nich jest... Tylko nie wiem czy wierzyć temu confused1.gif Co o tym myślicie, o tej świętości kobiecej, MArii Magdalenie, itp? Oczywiście jeśli czytaliście tę książkę. Nie znoszę opinii bez pokrycia
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Grzesiek
 

I ranga
*
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 22
Nr użytkownika: 376

 
 
post 12/11/2004, 17:28 Quote Post

Na ilu forach już o tym pisałem ... wink.gif
W takim razie zacytuje swoją wypowiedź z innego:
tongue.gif"+-->
QUOTE("ja tongue.gif")
Czytałem, Dan trochę pokręcił niektóre fakty, więc nie należy brać wszystkiego na poważnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat teorii tam przedstawionych (niestety nienależycie) to proponuję lekturę trochę ambitniejszych książek, np. "Święty Graal, Święta Krew" pióra: Michael Baigent, Henry Lincoln, Richard Leigh.
Pozdrawiam.

tongue.gif"+-->
QUOTE("ja 2 tongue.gif")
Książka bardzo interesująca, przedstawienie Opus Dei w ciekawym świetle. Widać, że Dan Brown trochę się napracował. Szkoda tylko, że im dalej się wczytywałem wątki stawały się coraz bardziej naciągane i przewidywalne Sad.
Książkę traktowałem raczej jako fikcję literacką, o Graalu jest trochę , ale Dan nie umiał ich należycie przedstawić i pomieszał sporo rzeczy.


Grunt to lenistwo tongue.gif

A książki, które wypożyczyłaś (o ile to nie jest dość nieudolny przewodnik po tej książce, wydany stosunkowo niedawno...) to przeczytaj, być może zostaniesz kiedyś znawcą tejże tematyki cool.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
kleopatra
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 716

 
 
post 12/11/2004, 18:26 Quote Post

Hmmm, przeczytałam tą książkę...i faktycznie jest świetna.. biggrin.gif Tylko że moim zdaniem ma w sobie dużo propogandy..poza tym miałam w swoich rękach książkę pt."Zrozumieć Kod Leonarda Da Vinci", autorka owej książki, pokazuje jak wiele błędów popełnił Brown w swojej książce..Wiele rzeczy nie ma powiązania z prawdą, fakty są powiedzmy dość naciągane..Nie przeczytałam książki tej kobiety w całości...ale w pewnych kwestiach się z nią zgadzam..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 13/11/2004, 10:30 Quote Post

Ja również czytałem tą książkę z zapartym tchem po nocach:) , tak bardzo wciągała. Co do Świętego Grala...to autor nie dbał o szczegóły i jak wspomnieli forumowicze popełnił wiele błędów... lecz nie o fakty historyczne chodzi! smile.gif to przede wszystkim powieść sensacyjna i tak należy ją odbierać. Teraz zabieram się za "Anioły i Demony" autorstwa tego pisarza, mam nadzieję że będzie to lektura równie ekscytująca wink.gif ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
pbhaal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 435
Nr użytkownika: 1.076

 
 
post 13/11/2004, 15:13 Quote Post

Mowiac krotko - jest to bujda. Ale czy to ważne? (taaak, wplyw reklamy pewnego piwa tongue.gif). Trzeba w sumie przyznac, ze bujda b. fascynujaca, o czym swiadczy spore zainteresowania czytelnikow.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 13/11/2004, 21:34 Quote Post

Książka ciekawa, aczkolwiek nieprawdziwa... ale warto czasem sobie poczytać głupoty wink.gif

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
klaudiam77
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 3.502

 
 
post 1/02/2005, 23:21 Quote Post

Nie należy mylić książek historycznych z sensacyjnymi .Kod jako sensacja jest rewelacyjny ,jednak nie da się ukryć że to naciągnięta często prawda do akcji w książce,ale jak komuś się podobała to polecam "Anioły i Demony" tam jest o Iluminati.Scena wysadzenia helikoptera przegięta, ale kto by zwracał uwagę ,w koncu ta książka to ma być rozrywka a nie traktat historyczny wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 12/03/2005, 10:06 Quote Post

Nie lubie takich "głupich kryminałów". Próbowałem czytać nie wchodziło. Wole coś ambitniejszego, mniej mnie to męczy tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Robert Langdon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 5.350

Zawód: uczeñ
 
 
post 22/04/2005, 16:55 Quote Post

QUOTE(pbhaal @ Nov 13 2004, 04:13 PM)
Mowiac krotko - jest to bujda. Ale czy to ważne? (taaak, wplyw reklamy pewnego piwa tongue.gif). Trzeba w sumie przyznac, ze bujda b. fascynujaca, o czym swiadczy spore zainteresowania czytelnikow.
*


[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=red]Dlaczego bujda?Że Jezus był żonaty i miał dzieci?A opowieści że chodził po wodzie, zamieniał wodę w wino i nakarmił 5(?) chlebami i 5(?) rybami ileś tam tysięcy ludzi to co!?, najprawdziwsza prawda?
Robert Langdon
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
gucelin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 281
Nr użytkownika: 4.597

 
 
post 22/04/2005, 18:04 Quote Post

O ile sobie przypominam wyjaśnienie, choć nader niewyjaśniające wsystkiego, umieszczone jest na końcu polskiego wydania ale dla zdementowania niektórych sprawek się nadaje; z resztą warto przeczytać dla wyrobienia sobie jakiegokolwiek zdania o prawdziwości faktów. Co do samej ksiązki to jestem bardzo zadowolony z jej lektury; autor ma naprawdę niesłychną wyobraźnię, a dotego naprawdę dobrze wychodzi mu ubieranie tejże w płaszczyk realności; dla rozrywki jest to pierwszorzędna sprawa. Pozatym jest to naturalna cecha sensacji; zmyślanie. Przecież James Bond też jest stwożony dla rozrywki...
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.923
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 22/04/2005, 20:25 Quote Post

Książka jest rewelacyjna. Dokładnie taka jaka powinna być sensacja. Wartka akcja, lekko sie czyta, niebanalna historia. O wyobraźni autora wspomniał juz poprzednik. A jeśli komuś zwykła książka sensacyjna łamie kanony wiary, to raczej powód do zastanowienia się nad samym sobą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 22/04/2005, 20:32 Quote Post

Jest to fałsz, ponieważ większość z tych... przewspaniałych... opowieści i koneksji, jest z gruntu niemożliwa. Da Vinci nie mógł wiedziec o "żonie" Jezusa. Na obrazie jest nią najprawdopodobniej Maria Magdalena. Jezeli zas chodzi o reszta to bujda... pustka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.923
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 22/04/2005, 20:52 Quote Post

QUOTE(Egzeginum @ Apr 22 2005, 09:32 PM)
Jest to fałsz, ponieważ większość z tych... przewspaniałych... opowieści i koneksji, jest z gruntu niemożliwa. Da Vinci nie mógł wiedziec o "żonie" Jezusa. Na obrazie jest nią najprawdopodobniej Maria Magdalena. Jezeli zas chodzi o reszta to bujda... pustka.
*


Uderz w stół a nożyce się odezwą. Jednym słowem, co sie stanie z nieszczęsnym zdaniem Św. Pawła z jego listiu do Koryntian: "A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest wasze nauczanie, próżna jest wasza wiara" (1 Kor. 15,14). Okazuje się, ze zwykła historia sensacyjna oparta na wolnej interpretacji wydarzeń Nowego Testamentu może spowodowac takie watpliwości. Co jest z waszą wiarą. Nie tak dawno, bo kilka dni temu, olbrzymia wiekszość rodaków z pełna wiarą żegnała Nastepcę Św. Piotra na Ziemii. A tu nie poparta zadnymi dowodami historia wzbudza takie emocje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Alqin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 4.221

Stopień akademicki: nie uznaje
Zawód: 13 Apostol
 
 
post 22/04/2005, 20:56 Quote Post

Dlaczego wogule poruszacie temat tej ksiązki. Przecie to ZAKAZANE-_- ph34r.gif ... cichosza....Indeks Ksiąg Zakazanych czuwa... sleep.gif ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 22/04/2005, 22:17 Quote Post

A ja powiem tak. Nie czytałem książki, bowiem wnioskując z recenzji uznałem, że mnie nie zainteresuje i zniesmaczy.
Ciekawy jest tylko fakt, ze rozpowszechnianie w dziełach sztuki (?) nieprawdziwych wiadomości szkalujących islam jest karane śmiercią przez jego wyznawców (patrz zabójstwo holenderskiego reżysera - zapomniałem nazwiska, lub Salman Rushdie), a wytwór kultury masowej godzący w zasady religii katolickiej cieszy się wśród użytkowników forum sporym powodzeniem. Nie namawiam oczywiście do naśladowania muzułmanów, ale jest to dla mnie rażąca niesprawiedliwość, podszyta złą wolą autora.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej