Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skad u nas tylu brunetow/ brunetek,
     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 8/06/2005, 13:54 Quote Post

Witam
Zamieszczalem juz ten temat w Mownicy. Nie wiem czy zniknal, czy zostal niecnie wykasowany, wiec go ponawiam, tym razem w tym dziale.
Tak wiec moje pytanie brzmi: skad w "slowianskiej" Polsce przewaga brunetow i brunetek, czy poprostu ciemnowlosych nad bardziej "polskimi" jasnowlosymi, blondynami, szatynami etc.?
To nie jest takie blahe pytanie, bo wydaje to mi sie naprawde ciekawa sprawa.
Sasiadow mamy glownie "jasnych". Najezdzali nas tez raczej "jasnowlosi". Niemcy, Szwedzi, czy Rosjanie.
Element tatarski, wegierski, zydowski czy karaimski nie wywawarlby chyba az takiego wplywu.
Nie jest to tez chyba sprawka krola Augusta, ni zoldakow Napoleona. wink.gif
To ze dzieci z par ciemno-jasnych czesciej rodza sie ciemne tez chyba nie jest wytlumaczeniem.
Wiec jak? Czy jest jakies historyczne wytlumaczenie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 8/06/2005, 14:07 Quote Post

Nie ma jednego typu genetycznego Polaka jak np.Skandynawowie czy Hiszpanie.Polacy są różni,bo Polska leżąc w środku Europy była dogodnym celem do podbojów ,jak i migracji.Tak więc Polacy mają cechy z różnych stron i przewaga jednej np. włosów o niczym nie świadczy.Pozdrawiam!!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 8/06/2005, 14:13 Quote Post

Hehe, mam wrażenie, że wymieniłeś wszystkie możliwe wytłumaczenia, skreslając je jednocześnie z listy prawdopodobnych wyjaśnień smile.gif
Na pewno jako kraj leżący na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych "narażeni" byliśmy na napływ większej liczby obcej ludności niż Rosja, Irlandia, Szwecja czy W. Brytania.
Niemcy też dziś wcale nie są w większości blondynami... chociaż, ciekawe, czy można to gdzieś sprawdzić (poza oglądaniem każdego Niemca na własne oczy) tongue.gif

QUOTE
To ze dzieci z par ciemno-jasnych czesciej rodza sie ciemne tez chyba nie jest wytlumaczeniem.

E tam, bujda jakaś na resorach, ja jestem z pary ciemno-jasnej, a sem blondyn smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 8/06/2005, 14:29 Quote Post

Moji rodzice oboje sa ciemni, mają ciemne oczy, a mój młodszy 9letni brat jest blondynem z zielonymi oczami...

Najwięcej blondynów/blondynek jest w Finlandii. Natomiast przecież Słowianie nie byli tylko i wyłącznie blondynami, wielu z nich miało ciemne włosy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 8/06/2005, 15:25 Quote Post

QUOTE
Polacy są różni,bo Polska leżąc w środku Europy była dogodnym celem do podbojów ,jak i migracji.


Ale wlasnie tych podbojow, czy migracji dokonywaly raczej ludy wlasnie "jasnowlose"...

QUOTE
QUOTE

To ze dzieci z par ciemno-jasnych czesciej rodza sie ciemne tez chyba nie jest wytlumaczeniem.


E tam, bujda jakaś na resorach, ja jestem z pary ciemno-jasnej, a sem blondyn


Wiem. Moi dziadkowie oboje ciemne wlosy, ciemna karnacja a mieli dwojke dzieci jasnych blondynow i dwojke ciemnych brunetow. Zeby bylo smieszniej i tu chlopak i dziewczyna i tu tongue.gif
Ale generalnie jednak z tego typu par wlasnie duzo czesciej rodza sie ciemnowlosi...
Nie mowie juz o parach czarno-bialych czy latino-bialych...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Pao
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 3.881

 
 
post 8/06/2005, 16:12 Quote Post

QUOTE
Niemcy też dziś wcale nie są w większości blondynami.

Skojarzyła mi się rasa aryjska za czasów II WŚ i oczywiście to, że zarówno Goebbels jak przede wszystkim Hitler (a to, że Hitler wcale Niemcem nie był to się wytnie) byli takimi blondynami rolleyes.gif .
Natomiast w "Quo Vadis" Ligia też miała ciemne włosy. Nie wiem, wydaje mi się, że to ma coś wspólnego z puszczą wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 8/06/2005, 19:33 Quote Post

No właśnie, mały, niski, czarny Hitler jako propagator domniemanej wyższości domniemanej rasy aryjskiej, czyli wysokich, płowowłosych, niebieskookich blondynów biggrin.gif biggrin.gif Paranoja smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
szymon okrutny
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 159
Nr użytkownika: 3.247

 
 
post 29/08/2005, 23:12 Quote Post

dobrze że są bruneci, Bo inaczej kapitan Kloss nie mógłby powiedzieć słynnego zdania:' nie ze mną te sztuczki, brunet".


Ktoś tu napisal że ma "ciemnych" rodziców ? sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 23/09/2005, 9:05 Quote Post

No cóż, jeśli chodzi o potomstwo rodziców ciemnowłosych: krótki wykład z genetyki w ogromnym uproszczeniu i skrócie smile.gif A więc: ciemne włosy są cechą dominującą, zaś jasne- recesywną, tak więc jasne włosy może mieć tylko osoba, która otrzymała gen jasnyych włosów od obojga rodziców. Z ciemnymi włosami sprawa jest bardziej skomplikowana, bo ciemne włosy ma się jeśli oboje rodzice przekażą dziecku gen ciemnych włosów, albo tylko jedno z rodziców. Tak więc jasnowłosi rodzice mogą mieć tylko jasnowłose dzieci, a ciemnowłosi- albo ciemno- albo jasnowłose dzieci. Z oczami sprawa wygląda podobnie.
Być może więc większość brunetów jest tak naprawdę nosicielami genów mieszanych?
W polskich genach na pewno namieszały różne ludy ciemnowłose: Tatarzy, Turcy, Żydzi, dawniej również ludy irańskie- chociażby Sarmaci...
A Finowie wcale nie są w przeważającej części blondynami, wielu tam jest brunetów- skutek sąsiedztwa Lapończyków...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
ugedej
 

?
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 561
Nr użytkownika: 1.240

?
Stopień akademicki: doktorant historii
Zawód: soldier
 
 
post 23/09/2005, 15:57 Quote Post

Tylu u nas brunetów i brunetek bo blondynki i blondyni to mieszkańcy gł. terenów zimniejszych takich jak, np. Skandynawia czy Islandia.
U nas jak sama nazwa mówi środkowa Europa jest obiektem środka czyli mieszanki.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Himen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 237
Nr użytkownika: 140

 
 
post 23/09/2005, 16:24 Quote Post

Według mnie najwięcej w Polsce jest ludzi o włosach ciemnobrązowych, a nie czarnych, czyli przeważają szatyni, a nie bruneci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Wojownik z Jury
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 127
Nr użytkownika: 8.340

Zawód: uczen
 
 
post 23/09/2005, 17:28 Quote Post

coś mi się wydaje że słowianie powinni mieć charakterystyczne rysy twarzy i najważniejsze są zielone oczy niebieskie też ujdą tak samo jak kolor włosów bloond- to tyle ode mnie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
pbhaal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 435
Nr użytkownika: 1.076

 
 
post 24/09/2005, 7:38 Quote Post

a swoja droga kto twierdzi ze typowy Polak to blondyn? ja akurat zawsze zyem w przeswiadczenie ze Slowianie byli (i sa) teoretycznie w wiekszosci ciemnowlosi....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Wojownik z Jury
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 127
Nr użytkownika: 8.340

Zawód: uczen
 
 
post 24/09/2005, 8:04 Quote Post

no ja też ale napisałem że kolor włosów blond i zielone oczy też można zaliczyć do słowian.Ja twierdze ze typowy słowianin to ciemne włosy i zielone oczy(nigdy brązowe czasami niebieskie)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
pbhaal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 435
Nr użytkownika: 1.076

 
 
post 25/09/2005, 15:15 Quote Post

zielone tak czy siak sa i zapewne byly rzadkie - wiekszosc ludzi chyba ma szre z lekkim odcieniem niebieskim, tu sie chyba nie roznimy
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej